Ar gali vanduo būti laimingas? Ar galima apkabinti žemę? Ar galima medituojant kurti taiką pasaulyje? Džiaugiamės, jog daugėja manančių, jog taip. Tai atskleidžia nuo 2011 metų imtos organizuoti akcijos „Laimingas vanduo“, „Apkabinkime Žemę“, „Pasaulinė sekmadienio meditacija“ ir kiti socialiniai projektai.
Vien 2014 m. įvyko 24 “Laimingas vanduo”, 17 „Apkabinkime Žemę“ akcijos, 3 bendros meditacijos Vilniuje, prie Baltojo tilto, ir prie Baltijos jūros, kas mėnesį vyksta Taikos meditacijos.
Smagu, jog kasmet prie šių renginių jungiasi vis daugiau ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių gyventojai. Praeitais metais akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime Žemę“ sėkmingai vyko Rusijoje (Kaliningrade) bei Nepale ( Haleši kaime).
Nuostabūs atgarsiai pasiekė „Laimingas vanduo“ komandos ausis apie vykusią akciją Kaliningrade. Jau antri metai iš eilės ten organizuojama ne tik „Laimingas vanduo“, bet ir „Apkabinkime Žemę“ akcijos kartu su humanistinės pedagogikos atstovais iš Rusijos, Estijos ir Ukrainos. Akcijos paliko didžiulį įspūdį Humanistinės pedagogikos skaitymų Kaliningrade organizatoriui Igoriui Kiršinui: „Mes, humanistai, nuolat kalbame apie dvasinio tobulėjimo, savo vidaus „grąžinimo“ svarbą, o dažnai pamirštame apsidairyti aplinkui – ten dažnai daug netvarkos. Permąstyti savo vertybes ir dar giliau susimąstyti apie planetos vienybės svarbą mums padėjo jūsų veikla“.
Švarinti aplinką aplink vandens telkinius, linkėti Žemei vienybės ir taikos pasirodė prasminga ir nepaliečiams. 2014 m. vasarį Planetos piliečių sąjungos nariams viešint Nepale ir nusprendus apšvarinti aplinką, surinkti šiukšles netoli šventos vietos, prisijungė Haleši kaimo mokytojas Bhakti su savo mokiniais. Šis mokytojas dalinosi, jog „tokios akcijos – tai puiki galimybė pasitarnauti savo kaimo žmonėms ir prisidėti prie švaresnės Žemės“. Už kelių mėnesių Haleši kaimo mokyklos mokinius pasiekė Planetos piliečių sąjungos labdaringa siunta – lietuvių dovanėlės Nepalo kaimelio vaikams: knygutės, drabužėliai, pinigai. Taip užsimezgė prasminga draugystė. Bet juk ir tokiais mažais-dideliais darbais ir kuriame vienybę Žemėje.
Nuo 2012 m. metų vykstančio socialinio projekto „Apkabinkime Žemę” rezultatai akivaizdūs: 19655 žmonės savo mintimis ir rankomis apkabino Žemę. Sunku įsivaizduoti, kad jų mintys, nusiųstos Žemei, Žmonijai, su taika, gerumu, meile, nieko nereiškia“.
Įvairių mokyklų, gimnazijų, darželių mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvauja „Apkabinkime žemę“ akcijose: 2014 m. 53 Lietuvos ugdymo įstaigų dalinosi šventės, skirtos Žemės dienai paminėti, įspūdžiais, šiuo metu po Lietuvą keliauja „Apkabinkime Žemę kartu” (šiame projekte dalyvavo daugiau kaip 10 000 žmonių) paroda.
„Apkabinkime Žemę“ projekto vadovė Dalia teigia, jog ne viename renginyje stebėjo, kaip kinta dalyvių elgsena, veidai, kuriuose atsiranda šypsenos, kai jie ištiesia ranką šalia esančiam. „Tokiomis akimirkomis neįmanoma nepatikėti gerąja Žmogaus prigimtimi. Neužmiršiu, kaip po akcijos „Apkabinkime Žemę Valentino dieną” paskambino vienos mokyklos mokytoja ir pasakė: „Jūs neįsivaizduojate – visa mokykla tuo gyveno. Reikėjo matyti vaikų akis, kai kitos šalies mokykla, atsakydama į meilės laišką, parašė, kad taip pat mus myli…” Pasirodo, mylėti taip pat reikia drąsos, kaip ir ištiesti ranką šalia esančiam. Tačiau net jeigu kažkas ir atstums ranką, visada atsiras žmogus, kuris į ją įsikibs“ (Per minėtą projektą Lietuva apkabino 25 pasaulio šalis, 11 iš jų apkabino Lietuvą).
2014 metais pradėjome projektą „Apkabinkime Žemę gerais darbais”, siekdami paskatinti žmones fiksuoti savo, kitų daromus gerus darbus ir dalytis jais su kitais. „Apkabinkime Žemę” komanda turi daug idėjų ateičiai, bet mes puikiai suprantame, kad apkabinti Žemės vienam neįmanoma, tačiau jei ši apkabinimų banga nusiristų per visą Žemės rutulį, galbūt Žmonija susimąstytų apie savo namus ir panorėtų bendradarbiauti dėl jų ir dėl vienas kito. Mes tikime, kad tai įmanoma, ir kartu su jumis einame link to“ – teigia aktyvioji „Apkabinkime Žemę“ vadovė D.Skvireckienė.
Šiandien Lietuvoj, Rusijoj, Estijoj, Ukrainoje, Nepale… Rytoj Amerikoje, Australijoje, o gal net ir Antarktidoje. Ir visi kaip vienas, ir vienas kaip visi, susikibę rankomis išsiūbuosime Pasaulio – vienybės ir taikos – kelią.