Nuo ankstyvo 2022 m. pavasario asociacijos „Gyvoji planeta“ pakviesti Lietuvos vaikai ir jaunimas (41 ugdymo įstaiga) su džiaugsmu įsitraukė į iniciatyvą „Žemė mylinčio žmogaus rankose“.
Nuostabu stebėti, su kokiu rūpesčiu ir atidumu, nuoširdžiai, kūrybingai darbavosi iniciatyvos dalyviai. Vaikų dėmesio sulaukė ne viena gyvūnų prieglauda, o naujus dailius namus paukščiams sunkiai suskaičiuotume. Iniciatyvos laikotarpiu įvyko 43 „Laimingas vandens“ akcijos, buvo globoti ir švarinti 39 telkiniai – nuo mažų upelių ir tvenkinių iki didžiųjų Lietuvos upių, marių, Baltijos jūros. Jų krantai liko švarūs ir pasipuošė vaikų sukurtais laimingo vandens lašeliais.
Visus dalyvių gerus darbus ir švarinimo akcijas galima pamatyti Instagram paskyroje: https://www.instagram.com/zememylinciozmogausrankose/
Geriausiai iniciatyvos dalyvių nuotaikas atspindi jų mintys:
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Vykdytu projektu norėjome atkreipti dėmesį į gamtos trapumą ir pažeidžiamumą, žmonių iniciatyvumą ir kūrybiškumą, gerus darbus, norą pažinti mus supančią aplinką bei ją gražinti. Manome, mums tai pavyko!
Šakių rajono pagrindinė mokykla
Pavargome nuo pandemijos ir buvo labai smagu dalyvauti Jūsų inicijuojamose akcijose. Padarėme gerą darbą, sutvarkydami miestelio tvenkinio pakrantę. Tai puikiai praleistas laikas. Ačiū
Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija
Nuostabi iniciatyva, atkreipia dėmesį į Žemės išteklius, apsaugą ir vertinimą. Mokiniai atsakingai švarino ežero pakrantę, dėliojo švaraus vandens lašelius, vyko prie Šventojo šaltinėlio atsigaivinti tyru vandeniu, nusiplauti netinkamus poelgius ir nešvarias mintis.
Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“
Vaikus aplankė du vandens lašeliai, kalbėjome apie vandens naudą, jo vertinimą, švarą, darėme eksperimentus. Pasaulinę vandens dieną minėjome išradingai: piešėme vandens lašelius, darėme laivus iš atliekų ir jais plaukėme, pasidarėme kavines, kur galima buvo įsigyti pagardinto vandens.
Kartu su vyriausiais darželio vaikais tvarkėme Anykštos upės pakrantes. Šią vietą globojame jau daug metų. Džiugu, kad kiekvienais metais šiukšlių randame vis mažiau. Visa darželio bendruomenė, vaikai su tėveliais, seneliais, darželio darbuotojai gamino paukšteliams inkilėlius, juos sukėlėme į darželio kieme augančius didžiulius medžius. Laukiame naujų gyventojų.
Utenos r. lopšelis-darželis „Šaltinėlis”- „Spindulėlių” grupė
Juk taip paprasta – reikia tiek nedaug – tik mažyčio noro ir daug meilės žemei, vandeniui…
Telšių centras „Viltis”
Bendrystė kilniems tikslams, gamtos ir vandens puoselėjimas. Meilė gamtai, žemei, vandeniui.
Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“
Mokytojai ir vaikai nutarė globoti upės pakrantę ir jos gyvąją gamtą. Dalyvaudami šioje iniciatyvoje vaikai stebėjo atbundančią gamtą, rūpinosi artimiausios aplinkos tvarka ir švara, mokėsi tausoti gamtą ir vandenį: švarino Babrungo upės pakrantę, darželio teritoriją, atsiprašė žemės ir vandenuko. Suvokė, kad žmonės patys atsakingi už gyvybę Žemėje.
Lopšelis-darželis „Delfinas“ Mažeikiai
Pakrančių valyme dalyvavo mokiniai, atvykę iš Didžiosios Britanijos Didcot girls school ir Willowcroft community school, jiems rūpi, kad gimtojo miesto upelio pakrantės būtų švarios.
Mažeikių Kalnėnų progimnazija, Jaunieji gamtininkai
Tereikia tik noro drąsos ir galim mes daug ką pakeisti. Juk esam vaikai šios gamtos ir nykt jai negalime leist!
Dėkojame už Jūsų atliepimą, gerus darbus, Laimingo vandens akcijas.
Tikriausiai jau visus pasiekė „Gyvosios planetos” dovana – Masaru Emoto knygelės vaikams „Žinia, kurią mums praneša vanduo”.
Šiandien M. Emoto taikos projektas ypač atliepia laikmečio aktualijoms. Norėtume, kad mažieji dalyviai kartu su knygelėmis gautų ir šią žinią. Knygelės autorius tikėjo: jei išauginsime naują susivokusią kartą, Žemėje įsivyraus taika. Pagrindinė žinutė tokia:
AŠ ESU VANDUO
VANDUO YRA GYVYBĖ
TAIKUS VANDUO REIŠKIA TAIKŲ AŠ
TAIKUS AŠ REIŠKIA TAIKŲ PASAULĮ
Parengė Jurga Norkienė
„Gyvoji planeta“ komanda