Kiekvienais metais vis labiau aktyvėjanti kova už gyvūnų teises atneša naujus įstatymus. Ypač daug jų buvo priimta 2015 metais. Pristatome ryškesnius pasiekimus – tiek susijusius su peticijomis, tiek su atitinkamų institucijų veikla.
Gyvūnų gerove dar nuo 1951-ųjų rūpinasi Gyvūnų gerovės institutas (angl. Animal Welfare Institute). Yra leidžiami nutarimai, rengiamos studijos ir į veiklą įtraukiama visuomenė. Institutas vykdo veiklą laboratorinių gyvūnų, jūrinių ir laukinių, naminių gyvūnų apsaugai. Labai daug dėmesio skiriama ir nykstančių gyvūnų apsaugai. Ja Europoje rūpinasi organizacijos Animal Welfare, BornFree, CARE, JAV – World Animal ir kitos.
1. Sustabdytos 300 metų trukusios masinės Gandhimai festivalio gyvūnų žudynės
Nepalo Gandhimai festivalis išsiskyrė tuo, kad kas 5-erius metus būdavo paaukojama po 200000 gyvūnų. Motilal Prasadas, šio renginio organizatorius, paskelbė, kad šie aukojimai bus sustabdyti, nes ,,gyvūnai panašūs į mus, ir jie jaučia tą patį skausmą kaip ir mes“.
2. Daugiau nei 9000 fermos gyvūnų buvo išgelbėti vieno reido metu
Gyvūnų gelbėjimo tarnyba (angl. Animal Recovery Mission), gavusi pranešimą apie nelegalios skerdyklos darbą Floridoje, ėmėsi gelbėti gyvūnus. Savininkai buvo sulaikyti, o įmonė uždaryta.
3. FTB „paaukštino“ skirstymo kategoriją pagal sukeliamą gyvūnams skausmą
Ilgus metus FTB siekė pakeisti situaciją, kai gyvūnus pagal patiriamą skausmą priskirdavo į žemesnę kategorinę grupę. Dabartiniu metu žiaurus elgesys su gyvūnais jau įtrauktas į A grupę -kartu su žmogžudyste, padegimu, užpuolimu. Ši pergalė reiškia didesnius įsipareigojimus gyvūnų laikytojams ir nuobaudas jų skriaudėjams.
4. Didžiausias pasaulio rūbų gamintojas uždraudė angoros vilnos produktus
Po ilgamečių PETA, Inditex kampanijų didžiausias pasaulio rūbų gamintojas sutiko uždrausti angoros vilnos produktus ir dovanoti likusias atsargas Sirijos pabėgėliams. Tarptautinė kompanija, kuriai priklauso Zara, Libano pabėgėliams įsipareigojo išsiųsti 900.000 dolerių vertės naujus agoros paltus, megztinius ir kitą produkciją.
5. 50 medicinos tyrėjų išlaisvino šimpanzes nuo bandomųjų tyrimų
Nacionalinis sveikatos institutas (INH) paskelbė, kad jie nebevykdys tyrimų su šimpanzėmis, kai Care2 member, Brittany E.G. sukūrė peticiją, kuri sulaukė daugiau nei 21 000 parašų. 2015-aisiais, po ilgų metų tyrimų šimpanzės buvo paleistos į laisvę, kur vėl gali gyventi įprastą laukinio žvėries gyvenimą (kiek tai įmanoma prabuvus nelaisvėje).
2014 metais Indijoje buvo uždrausti kosmetikos testavimai naudojant gyvūnus.
6. Jungtinės Tautos pripažino, kad mėsos valgymas sukelia vėžį
Pasaulinė sveikatos organizacija (WHO) paskelbė, kad įvairūs mėsos gaminių – dešrainių, dešros, kumpio – vartojimas sukelia vėžį. Gryna ėriena, kiauliena ar jautiena taip pat priklauso tam sąrašui. Viltinga, kad ši naujiena padės išlikti tiek gyvūnams, tiek žmonėms peržvelgiant savo racioną.
7. SeaWorld pripažino gyvūnų teisių kampanijos reikalavimus ir nutraukė orkų pasirodymus
- 2015-aisiais, po 5-erių metų kampanijos pavyko nutraukti orkų pasirodymus San Diego parke, taip siekiant užkirsti kelią gyvūnų kankinimui ir laisvės apribojimui. Tai nedidelis, bet svarbus žingsnis išlaisvinant gyvūnus nuo varginančių sąlygų pasirodymų metu.
- Metais anksčiau Indijoje buvo atsisakyta spygliuotų grandinių drambliams.
- 100 Ispanijos miestų uždraudė bulių kovas. Tai ilgametes tradicijas turintis reginys, kaip ir bėgimas vejantis buliams. Kaip alternatyva buvo pasiūlytos kitos pramogos.
- 2014 metais Tarptautinis Maskvos cirkas atsisakė laukinių gyvūnų.
8. Arkliai išgelbėti nuo skerdyklų
Daugiau nei 140.000 Amerikos arklių būdavo perdirbami į mėsą užsienio šalyse. 2015 buvo uždrausta tai daryti tiek JAV, tiek kitose šalyse, sustabdant šį žiaurumą visiems laikams.
9. Veganizmas vis labiau plinta, pateikiama vis daugiau veganiškų produktų, rašoma straipsnių ir atliekama tyrimų.
Pasaulis ima vis labiau ginti gyvūnų teises, ieško ir sukuria pieno, mėsos pakaitalų, dietinių saldumynų ir įvairių kitų skanėstų. Po truputį visuomenė tampa vis labiau atjaučianti!
Žinoma, tai maža dalis sprendimų, stengiantis įtvirtinti ir plėsti gyvūnų teises, tačiau kiekvienas žingsnis yra labai svarbus tiek gyvūnams, tiek žmonijai.
Šaltinis:
http://www.care2.com/causes/10-of-the-greatest-animal-rights-success-stories-from-2015.html
http://ec.europa.eu/food/animals/welfare_en
http://www.bornfree.org.uk/give/?gclid=CJWdj4ScqNACFa0K0wodS0EJrg