Projektas įgyvendinamas nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki 2022 m. spalio mėn., pagal Erasmus+ finansavimo programą.
Projekte dalyvauja trys šalys: Lietuva, Italija, Bulgarija ir 4 įstaigos (asociacija „Gyvoji planeta“, UAB „Tag of Joy“, ELA, ASPECT).
Žaidimo kūrimo projekto įgyvendinime dalyvauja keturios organizacijos iš trijų šalių (Lietuvos, Bulgarijos, Italijos), veikiančios skirtingose srityse:
- Socialinių projektų, skirtų mokykloms (Asociacija „GYVOJI PLANETA“ – projekto koordinatorius, Lietuvoje).
- Kompiuterinius žaidimus kurianti įmonė (UAB „Tag of Joy“, Lietuvoje).
- Mokslai, susiję su žmogaus egzistencija (ASPECT-MANAGEMENT AND INTERCULTURAL RELATIONS, Bulgarijoje).
- Mokymų centras, palaikantis inovacijas ir tarptautinį bendradarbiavimą mokantis (Erasmus mokymų akademija, Italijoje).
Projektas skirtas sukurti kompiuterinį žaidimą, kuriame 10-14 metų vaikai spręs moralines dilemas, susijusias su STEAM bei rinks taškus – dorybes. Projekto eigoje bus:
- sukurta dorybių enciklopedija (dorybių aprašymas, žinynas),
- įgyvendintas tyrimas (mokyklose partnerėse, kiekvienoje šalyje trys mokyklos, viso apie 700 mokinių),
- sukurtas žaidimo gidas,
- vykdoma sklaida (straipsniai, po 1 konferenciją trijose šalyse).
Apie MORALSTEAM – video žaidimą dorovės ir etikos ugdymui – plačiau.
Partneriai yra suinteresuoti dorybiniu mokinių ugdymų, taip pat turi skirtingos patirties, naudingos projekto įvykdymui. Projekte dalyvauja apie 20 asmenų – mokslininkų, programuotojų, projektų vadovų, mokytojų ir kt.
Projekto metu vyks trys tarptautiniai susitikimai – projekto detaliam planavimui, analizei, vykdymui ir plėtrai.
Taip pat bus vykdomi tyrimai (du klausimynai, dvejos mokinių ir mokytojų apklausos, vykdomos trejose šalyse (Lietuvoje, Bulgarijoje, Italijoje). Tyrimas yra skirtas sužinoti, išanalizuoti minėtų šalių, minėtos amžiaus grupės vaikų aktualioms moralinėms dilemoms, atsižvelgiant į kurias ir bus kuriamos žaidimo temos.
Visose partnerių šalyse vyks trys konferencijos ir penki seminarai / apvalaus stalo diskusijos žaidimo sukūrimui ir populiarinimui. Į renginius bus kviečiamos susidomėjusios, susijusios su švietimu institucijos, kurios galės žaidimą populiarinti toliau.
Projekto tikslai – aukštas mokytojų ir mokinių įvertinimas žaidimui ir metodinei medžiagai, didžiausias įmanomas suvoktas, sąmoningas doro elgesio pasirinkimas įvairiose kasdienėse spręstinose situacijose.
Projekto vykdymo etapai
2020-12-15 įvyko pirmasis nuotolinis projekto dalyvių susitikimas Zoom platformoje. Susitikime dalyvavo projekto koordinatoriai bei intelektinio produkto kūrėjai iš skirtingų šalių bei skirtingų organizacijų: asociacijos „Gyvoji Planeta“ (Lietuva), UAB „Tag of Joy“ (Lietuva), ASPECT (Bulgarija), ELA (Italija) atstovai. Nors šis susitikimas turėjo vykti Lietuvoje (pagal paraiškos planą), partneriams jis buvo naudingas: partnerių atstovai pristatė savo organizacijas, aptarė projekto detales bei idėją. Svarbu pažymėti, kad visi partneriai suinteresuoti sukurti naudingą bei kokybišką produktą mokykloms.
Artimiausiu metu bus vykdoma apklausa mokyklose, siekiant išsiaiškinti aktualias moralės-etikos temas, kurių pagrindu vėliau bus kuriamos žaidimo naratyvas, situacijos. Tolimesnis etapas – techniniai darbai, mokinių pateiktų temų atrinkimas bei jų pateikimas žaidime, žaidimo testavimas, jo koregavimas pagal atsiliepimus ir finale – žaidimo pristatymas ir sklaida. Visų sutarimu, tolimesnis partnerių bendravimas vyks Teams platformoje, prireikus bendrausime el. paštu bei susistiksime nuotoliniu būdu.
Projekto vadovė – Loreta Valuckienė