Pasauliui labai reikia meilės, gerumo ir vilties. Dideli ir maži dalykai eina greta: padėdamas vienam žmogui, padedi pasauliui. Ne tik kažkur, toli, bet ir čia, šalia, yra žmonių, stokojančių būtiniausių dalykų. Ypač skaudu, kai taip nutinka vaikams. „Gyvoji planeta”, norėdama padėti socialiai remtinoms šeimoms, o ypač vaikams iš socialiai rizikingų šeimų, šią vasarą pasirašė sutartį su Labdaros ir paramos fondu „Vaikai stebuklais auga“. Šis fondas, kaip tarpininkas, buvo parinktas dėl panašių tikslų ir darbuotojų sąžiningumo.
Svarbiausias mūsų tikslas – parodyti vaikams, kad galima gyventi kitaip – šviesoje, švaroje, doroje, meilėje, santarvėje – ir kad jie taip pat gali siekti tokio gyvenimo. Svarbu, kad vaikai pamatytų, kad yra toks gyvenimo būdas, kad bendrauti, darbuotis ir švęsti galima kūrybingai, džiugiai, be svaigalų, barnių ir negražių žodžių.
Šiais metais aktyviai remiame vaikus ir jų šeimas materialiai: daiktais, apranga, avalyne, žaislais. Daugybė daiktų, pilnos mašinos, nukeliavo į Labdaros fondo sandėlį, o po to labdara buvo nugabenta į Tulpiakiemio vaikų dienos centrą. Susirinkusios šeimos išsirinko sau tinkamus drabužius, avalynę, reikmenis mokyklai, indus bei kitus daiktus. Mokslo metų pradžiai paruošėme moksleiviams sąsiuvinių, flomasterių, pieštukų ir daug kitų kanceliarinių prekių. Dalis jų nukeliavo, pavyzdžiui, į šeimą, kur mama našlė augina 12 vaikų. Tai didėle paspirtis šiai šeimai.
Žmonių gerumas yra neišsemiamas – rūbų, avalynės, kuprinių, žaislų upė nesenka. Šį kartą jie keliaus Širvintų rajono šeimoms. Laukia paruoštos ir kitos siuntos.
Dar šiais metais planuojame aktyviai prisidėti prie Kalėdinio stebuklo vaikams, pradžiugindami stokojančias šeimas dovanėlėmis. Ne mažiau nei dovanų, reikia ir savanorių, galinčių skirti laiko vaikams, organizuoti renginius, laisvalaikio užsiėmimus, leidžiančius iš tiesų patikėti, kad galima gyventi kitaip. Gerumo ir meilės galime turėti visada, tai nekainuoja ir nuo jokių aplinkybių nepriklauso. Tai primena ugnį: kuo daugiau daliniesi, tuo daugiau jos būna, tuo labiau šviečia ir šildo.
Norinčius prisidėti prašom susiekti su Jolanta tel. +370 686 91328.
Apie labdarą
Vienas įtakingiausių viduramžių filosofų Mozė Maimonidas (1135-1204), remdamasis Mišna, išskyrė aštuonis labdaros davimo principus. Mažiausiai gerbtinas buvo labdaros davimas nenorom, iš gailesčio. Geresnė labdara yra ta, kuri duodama prieš kažkam paprašant. Labiausiai vertinama tokia labdara, kuri sukuria sąlygas jos gavėjui tapti nepriklausomam ir savarankiškam. Labdaros davėjų anonimiškumas taip pat labai gerbtinas, todėl iki šiol kai kurie labdaros ir paramos fondai prašo paremtųjų neatskleisti, kas teikia paramą. Geriausia labdara yra tuomet, kai ir davėjas, ir gavėjas lieka anonimais – taip išvengiama tiek galimo labdarių garbės troškimo, tiek paramos gavėjų nusižeminimo. Ko gero, kad pagal galimybės, verta vadovautis šiais principais.