Pasaulyje, kaip ir Lietuvoje, veikia daug šviesuolių, įvairiausių organizacijų, kurių tikslas – padėti žmonijai bei Žemei. Tačiau darbuojantis pavieniui daug sunkiau rasti būdus suvienyti pastangas esminiam šviesiam žmonijos ir Žemės pokyčiui, o kartu mes galime tapti globaliu žmonijos pokyčiu taikos ir sąmoningumo link.
Vedami šių idėjų draugystės gijas pina broliai pranciškonai ir Planetos piliečių sąjunga. Šios draugystės užuomazga buvo pernai vasarą Klaipėdoje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centre, vykusi Kūrinijos šventė. Čia broliai Benediktas ir Evaldas bei „Gyvoji planeta“ asociacijos įkūrėja N. Gabija Wolmer kvietė vienytis maldai dėl taikos Žemėje. Aplinkos švarinimo akcija „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime Žemę“ bei mišios, vykusios onkologinio centro koplyčioje, skatino žmonės atsigręžti į sąmoningumą, atjautą ir dorą.
Gegužės 18 d., septintus metus iš eilės, Klaipėdos broliai pranciškonai organizuoja „Vilties bėgimą“, kuriame dalyvaus ir „Gyvosios planetos“ nariai. Balandžio 26 d. Klaipėdoje jau įvyko naujasis Vilties projekto renginys – „Vilties šokis“, kvietęs visus ne tik rinkti paramos lėšas Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, bet ir atsipalaiduoti, sveikai bei smagiai praleisti laiką, pašokti.
„Vilties projekto“ sumanytojas ir įkvėpėjas Br. Benediktas džiaugiasi, jog Lietuvos gyventojai stengiasi vis labiau mažinti onkologinių ligonių ir neįgaliųjų izoliaciją viešojoje erdvėje. „Nors Klaipėdoje gyventojų ženkliai sumažėjo, tačiau dalyvaujančių „Vilties bėgime“ skaičius išaugo“ – teigia Br.Benediktas Jurčys. Pasak jo, „Vilties bėgimas“ tapo priemone kolektyvinei vilčiai reikšti.
Šiais metais šis projektas išaugo – prie jo prisidėjo dar septyni renginiai: šokėjų paramos renginys „Vilties šokis“, tarptautinis baidarių maratonas Minijos upe, irklavimo varžybos „Vilties yriai“ Danės upėje, neįgaliųjų teniso žaidynės „Vilties tenisas“, motociklininkų paramos akcija „1000 vilties kilometrų per Lietuvą“.
“Tokie projektai mums atrodo labai viltingi, nes tai būdas susivienyti, išreikšti solidarumą, padėti žmonėms. Tuo labiau, kad patys organizuojame įvairias akcijas bei šventes, kuriose kviečiame žmones ne tik švarinti aplinką bei medituoti už taiką, bet ir smagiai pašokti. Manau, tiek Šv.Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centras ir broliai pranciškonai, tiek mes siekiame panašių dalykų” – teigia Planetos piliečių sąjungos narė, projekto „Bėk, šok, vaduokis“ vadovė Dainora Šidlauskienė.
Dar vienas iš bendrų renginių, numatytų ateityje – apkabinti Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centrą bei onkologinėmis ligomis sergančiuosius. „Mes tikime, jog vienu metu daugybės, susikibusių rankomis, žmonių šviesios ir meile pulsuojančios mintys onkologinėmis ligomis sergantiems gali suteikti vilties, padėti pasveikti“ – teigia socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ vadovė Dalia Skvireckienė.
„Čia galioja tas pats principas kaip ir eksperimentuose su vandeniu. Kai jam sakai: „Aš tave myliu. Dėkoju, Tau“, – susiformuoja nuostabaus grožio vandens molekulės kristalas. O kai vandeniui sakoma: „Nekenčiu, Tavęs“, – vandens molekulės kristalas susidarko, tampa neproporcingas“, – pasakoja socialinio projekto „Laimingas vanduo“ vadovė Ieva Kokoreva. Siūlome patikrinti šiuos mokslininkų išbandytus būdus savo patirtimi, padėti esantiems šalia ir visai mūsų planetai.
„Pažadink viltį manyje“ – tokiu šūkiu pažymėtas „Vilties projektas“. Mūsų vizija – sąmoninga taiki žmonija sveikoje Žemės planetoje. Turbūt ne taip ir svarbu, ką veikti: bėgti maratoną, šokti, irkluoti ar melstis. Turbūt svarbiausia, kad tai būtų dora ir nukreipta į šviesius tikslus. Šviesuoliai, veikime kartu ir žadinkime viltį sveikoje Žemės planetoje!