Kaip apkabinome Žemę 2016-siais?
Džiaugiamės ir didžiuojamės Lietuvos žmonėmis, nes gausesnis kasmetinis dalyvavimas projekto „Apkabinkime Žemę“ organizuojamose akcijose, projektuose, iniciatyvose rodo stiprėjančią meilę Žemei, rūpestį jos ateitimi bei augantį sąmoningumą. Smagu, jog mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų auklėtiniai bei jų mokytojai ne tik aktyviai ir noriai dalyvauja „Apkabinkime Žemę“ siūlomose veiklose, bet ir mato jų didžiulę prasmę.
2016 metai asociacijos “Gyvoji planeta” projekto „Apkabinkime Žemę“ komandai buvo aktyvūs. Jau ne pirmus metus vykstanti akcija „Apkabinkime Žemę Valentino dieną 2016” (vyksta nuo 2014 metų) bei projektas „Apkabinkime Žemę gerais darbais“ sulaukė nemažai susidomėjimo ne tik lietuvių, bet ir tarp kitų šalių.
Šiais metais pradėtos vykdyti naujos iniciatyvos, tokios kaip keliaujantis šeimų festivalis „Gyvybės medis” ir akcija „Sodinam“, išleista Masaru Emoto knygelė vaikams „Žinia, kurią mums praneša vanduo”, kurios 3000 egz. išdalyta vaikams.
O šį pavasarį, kovo 20 d., Pasaulinę Žemės dieną paminėjome šokiu, skirtu Žemei. Jame 430 įvairių Švietimo įstaigų bei šokių studijų, 23000 tūkstančiai vaikų ir jaunuolių ne tik Lietuvoje, bet ir Gruzijoje, Kroatijoje, Islandijoje!
Smagu paminėti, kad nuo asociacijos „Gyvoji planeta“ įsikūrimo (nuo 2012 m.) iš viso vien projekto „Apkabinkime Žemę“ įvyko 499 renginiai, kuriuose dalyvavo 36 474 žmonės!
Akcija „Apkabinkime Žemę Valentino dieną 2016“: Lietuva dėkoja
Šioje akcijoje dalyvavo 5545 dalyvių (90 proc. vaikai). Buvo padėkota 100-ui šalių, 9 šalys (Norvegija, Belgija, Čekija, Kipras, Laosas, Kolumbija, Tunisas, Iranas, Ukraina) atsakė į lietuvių padėką. Šios akcijos metu vaikai ieško informacijos apie pasirinktą šalį, mokosi užmegzti draugystę su kitataučiais. Pavyzdžiui, Kipro Livadijos gimnazijos mokytojas Artemis Orphanou bei jo ugdytiniai buvo sužavėti išreikšto dėkingumo ir dėmesio jų šaliai bei Lietuvos mokytojų, kurie dalyvauja tokiose akcijose. O nusiuntus padėką vienai iš Kosta Rikos mokyklų Alytaus vaikų darželis ,,Vyturėlis” sulaukė atsakymo, kad jie apie šią akciją ir šį darželį jau žino.
Smagu, kad ši akcija vyksta jau trečius metus ir padeda Lietuvos vaikams bei jaunimui kitaip įprasminti Valentino dieną.
Apie „Apkabinkime Žemę Valentino dieną 2016“: Plačiau
Projektas „Apkabinkime Žemę gerais darbais“
2015 metais pradėtas projektas „Apkabinkime Žemę gerais darbais“ jau vienija 77 Lietuvos švietimo įstaigas bei daugiau nei 9000 žmonių. 2016 m. projekte dalyvavo 26 švietimo įstaigos, į gerų darbų atlikimą įtraukusios 3200 žmonių.
2016 metai buvo ypatingi ne tik tuo, kad Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio iniciatyva buvo organizuojamas ne vienas masinis renginys – sveikatingumo dienos prie Dailidės ežero, šokis Žemei, šiukšlių rinkimas, medžių sodinimas, bet ir tuo, kad buvo gaminami enzimai. Enzimai –nepamainomi ne tik gydant įvairias sunkias ligas, valant organizmą bet ir gali būti naudojami vandens valymui. O tai labai svarbus faktas siekiant švaresnės Žemės planetos. Šia akcija ugdomas žmonių sąmoningumas, vaikų kūrybiškumas bei bendradarbiavimas.
Apie „Apkabinkime Žemę gerais darbais“: Plačiau
Akcija “Sodinam”
Dar viena nauja projekto “Apkabinkime Žemę“ iniciatyva – akcija „Sodinam“. Organizuoti šią akciją įkvėpė visame pasaulyje vykstančios panašios akcijos, kurių metu stengiamasi atkreipti dėmesį į urbanizacijos didėjimą, oro užterštumo problemą bei augalų bei miškų išsaugojimo, atkūrimo svarbą. Akcijos „Sodinam“ organizatoriai kvietė sodinti medžius visoje Lietuvoje. Į šią iniciatyvą įsitraukė 688 žmonės (dauguma vaikų) ir buvo pasodinti 32 869 medeliai. Dauguma medžių – pušys, eglės, beržai, ąžuolai – (apie 98 proc.) buvo pasodinti miškuose. Šios akcijos metu buvo apsodinta apie 10 ha žemės.
Ši iniciatyva – tai nepamainomas būdas ugdyti ekologiškumą, pilietiškumą, meilę gamtai. Juk didėjanti urbanizacija netrukus palies ir mūsų šalį, o vaikai – mūsų ateitis – žinos įrankius ir būdus ją išsaugoti. Akcijos metu girininkai dalinosi savo žiniomis apie medžius ir jų sodinimo technologija.
Akcijos dalyviai turi puikią galimybę formuoti kolektyvinio darbo pagrindus. Beveik visi dalyvavę vienbalsiai pritarė, kad tokios akcijos kaip „Sodinam“ ugdo tikrą meilę gamtai ir atsakomybę už ją.
Apie akciją „Sodinam”: Plačiau
Nauja iniciatyva – keliaujantis šeimų festivalis „Gyvybės medis”
Šis šeimų festivalis 2016 m. įvyko tris kartus: Kulautuvoje (Kauno r.), Kurmaičiuose (Kretingos r.) bei Kalnuotės bendruomenėje (Vilniaus r.). Tai puiki proga šeimoms prasmingai ir džiugiai, blaiviai ir aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje kartu su bendraminčiais. Šių švenčių metu sukurta jauki aplinka ir įdomi programa tiek suaugusiems, tiek vaikams. Aplinkos tvarkymas, joga, kapelos muzika, šokis „Dovana Žemei“, meno dirbtuvėlės, M.Emoto perduota padėka vandeniui, vaišės – visa tai sujungia, suvienija bei primena, kad esame tam, kad džiaugsmingai ir paprastai galime parodyti meilę ir rūpestį mūsų planetai.
Keliaujančio šeimų festivalio Kurmaičiuose metu apsilankė virš 100 žmonių, iš kurių apie 40 – vaikų. Jos metu buvo supažindinta su M. Emoto taikos projektu, buvo tvarkoma aplinka, kartu su Kurmaičių mokyklos vaikais šoktas šokis „Dovana Žemei“ bei padėkota vandeniui taip, kaip mokė M.Emoto. Tokios šventės – tai dar vienas būdas auginti tikėjimą Žmonija bei gėriu pasaulyje. Kaip pasakė viena iš festivalio dalyvių, „tik tuomet, kai sustoji ratu ir paduodi ranką šalia esančiam, pažvelgi į jo akis, suvoki, kad čia taip pat mano šeima – didelė Žmonijos šeima”.
Apie keliaujantį šeimų festivalį „Gyvybės medis”: Plačiau
„Laimingas vanduo – laimingas žmogus“
Pagreitį įgijo ir projektas „Laimingas vanduo”. 2016 metais jame dalyvavo net 79 įvairios Lietuvos ugdymo įstaigos. Organizatorių paskatinti, mokyklų ir darželių dalyviai į veiklas įtraukė ir bendruomenę – pedagogus, tėvus, gamtininkus, net savivaldybių atstovus. Taigi dalyvavo 3132 vaikai ir net 1054 suaugusieji, iš viso 4186 žmonės. Projekto universalumą ir aktualią temą patvirtina įvairus dalyvavusių vaikų amžius (4 -16 metų) bei įstaigų įvairovė, įsitraukė ne tik lopšeliai – darželiai ir bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir logopedinė, specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, neformalaus ugdymo gamtos mokykla bei vaikų dienos centras. Mokslininkų atskleistas paslaptis apie vandenį noriai nagrinėjo ir dideli, ir maži. Vanduo – gyvas, jis reaguoja į žodį, mintį keisdamas savo struktūrą. Vadinasi, vanduo gali būti laimingas, tai priklauso ir nuo žmogaus! Vaikai gražiausius žodžius sudėjo į žinią vandeniui, kurią ketina perduoti upeliui, ežerui ar jūrai.
Gamtosauginis projektas šiemet apėmė kelis lygmenis lygmenis: buvo valomi, globojami vandens telkiniai, organizuota žemės meno paroda bei edukaciniai renginiai (seminaras), sukurtas filmas.
Projekto dalyviai taip gausiai ir aktyviai įsitraukė į gamtosaugines veiklas – tyrė, stebėjo ir globojo net 69 Lietuvos vandens telkinius – nuo Baltijos jūros iki mažo Vilktupio šaltinėlio Žaliosios girioje.
Šauniai padirbėję vaikai atsidavė kūrybai – taip gimė žemės meno kūriniai ir jų fotografijų paroda „Žinau, Galiu. Kuriu“. Atsiųstas fotografijas vertino projekto partneriai – meno srities profesionalai. Paroda apkeliavo Lietuvos miestus (Vilnių, Alytų, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Kauną) džiugindama visuomenę ir skleisdama projekto metu patirtas geras emocijas.
Projekte dalyvavusius pedagogus spalio mėnesį pakvietėme į edukacinį- praktinį seminarą „Žemės menas – edukacinis gamtosaugos metodas“ su menininke, edukologe Arūne Tornau. Išliekamąją vertę turi projekto metu sukurtas edukacinis filmas vaikams apie žemės meną, kuriame kalbama apie gamtosaugines problemas, sujungiant meną su etnografija, tradicijomis bei protėvių požiūriu į juos supančią aplinką.
Apie socialinį kūrybinį projektą „Laimingas vanduo – laimingas žmogus“: Plačiau
Labdaros projektas
2016 m. „Gyvoji planeta“ pradėjo naują veiklą – socialinį labdaros projektą, į kurį su užsidegimu įsijungė bendražygiai iš visos Lietuvos. Dirbant šį darbą susidarė įspūdis, kad visiems to seniai reikėjo. Žmonės entuziastingai atsiliepė į pasiūlymą paremti šeimas buities bei mokymosi reikmenimis, drabužiais, švenčių progomis suruošia dovanėles tiems vaikučiams, kurių galbūt niekas kitas jomis ir nepradžiugintų. Bendradarbiaudami su organizacija „Vaikai stebuklais auga” nuolat suaukotus daiktus pristatome Tulpiakiemio vaikų dienos centrui, kuris juos paskirsto stokojančioms šeimoms, kurioms to išties labiausiai reikia.
Apie labdaros projektą: Plačiau
Projektų partneriai:
Projektų rėmėjai:
Ūkininkas Rolandas Rickevičius
„Miško krautuvėlė”, Kulautuva