Mėgstantiems keliauti ar svajojantiems apie šalį, kurioje norėtų gyventi, visada aktualu, kokia ten yra maisto kultūra, mitybos įpročiai ir bendra atmosfera. Žinoma, tai aktualiausia vegetarams, veganams ir besistengiantiems gyventi darnoje su aplinka žmonėms. Pristatome jums draugiškiausių vegetarams šalių penketuką.
Nenuostabu, kad pirmąją vietą užima Indija, kurioje yra senosios, aukštos kultūros civilizacijos apraiškų, darnos su gamta ir savimi įpročių. Jei lygintume pagal žemynus, tai būtų Afrikos, Pietų Amerikos, Azijos ir Pietryčių Azijos šalys. Europa neužima vietos šiame penketuke.
Pirmoji – Indija. Dar 2007 metais Jungtinių tautų maisto ir žemės ūkio organizacija nustatė, kad Indija yra mažiausiai mėsos suvartojanti šalis pasaulyje (3,2 kg per metus, o JAV vienam žmogui tenka 120 kg.). Vegetarizmas yra giliai įaugęs į kultūrą ir religiją. Vegetarai Indijoje sudaro 80 proc. visų gyventojų. Indijoje mažai kas valgo ar visai nevalgo kiaušinių, vyrauja veganizmas. Paragaukite pindi chana ar aloo ghobi, ir jūsų karma taps skaisti.
Kita – Etiopija. Dauguma gyventojų priklauso ortodoksų bažnyčiai, kur trečiadieniais ir penktadieniais negalima valgyti mėsos, labai pripažįsta ir vegetarizmą. Vegetariškas maistas yra prieinamas visur, ypač įvairios pupelės ir lęšiai, pagardinti aštriu berberų padažu.
Toliau – Izraelis. Veganizmo vėjai čia papūtė prieš kelis metus. Visi yra ragavę humuso ar falafelių, tačiau maisto revoliucija atnešė daug netikėtumų. 2014-ųjų duomenimis, iš 8 mln Izraelio gyventojų net 200000 yra veganai, o šalyje vegetariško maisto restoranai dygsta kaip grybai po lietaus.
Ketvirtoji – Jamaika. Dauguma žmonių, prijaučiančių Rastafari judėjimui, laikosi itališkos dietos, o Nemažai yra vegetarų, veganų. Švelnus klimatas leidžia mėgautis šviežiais vaisiais ir daržovėmis, iš jų pagamintais valgiais. Kingstono ir Negril miestuose gaminamas maistas visai be mėsos, čia ją pakeičia kokosų kremas, saldžios bulvės ir kiti gardėsiai.
Paskutinis – Singapūras. Kultūrų mišinys čia leidžia mėgautis japoniško, majalietiško ir Viduržemio regiono vegetarišku maistu. Suskaičiuoti net 285 vegetariško maisto restoranai šioje šalyje, taigi gana lengvai galima rasti ko nors skanaus net ir išrankiausiam.
Kaip priešprieša, viena iš nedraugiškiausių vegetarams pripažinta Europos šalis Prancūzija. Jei kas ir yra vegetariško, tai ožkos pieno sūrio salotos, o kitais atvejais pasirinkimo kaip ir nėra. Dauguma žmonių nesirenka vegetariško gyvenimo būdo, todėl nuo to priklauso ir restoranų meniu.
Antroje vietoje yra Argentina. Ji iš 177 šalių yra 17 pagal mėsos suvartojimą (91,7 kg. žmogui per metus). Šalyje labai mėgstama ant grilio kepta mėsa.
Toliau – Japonija. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad japonų maistas vegetariškas, tačiau daugumos patiekalų sudėtinė dalis yra žuvis, net ir sojos padaže, nekalbant apie suši. Štai tie stebuklingi žodžiai keliaujantiems toje šalyje, jog nevartojate žuvies: Watashi wa bejitarian des[u].
Ispanijos virtuvė vegetarus sunkiai sužavėtų, ypač kepta kiauliena, triušiena ar viščiukas. Ispanai yra labai dideli mėsos mėgėjai, ir jei norėtumėte kokių salotų, jos būtų su tunu arba kumpio gabaliukais. Viešintiems šioje šalyje visada rekomenduojama paklausti: Cuáles son les ingredientes en este plato (Kokia yra maisto sudėtis)? Žinoma, Ispanijoje jūs visada galite paragauti ko nors su bulvėmis: tortilla de patatas croquetas de espinacas, patatas bravas ir gazpacho.
Keliaujantiems į Kubą labai akivaizdu, kad vietos gyventojai gyvi ryžiais, mėsa, sumuštiniais su kumpiu ir dešrainiais. Perkant šviežias daržoves ir vaisius reikia atsiminti, kad viešintiems šalyje negalima gaminti maisto ten, kur jie apsistoję. Yra suskaičiuoti 5 vegetariško maisto restoranai, todėl teks pasidžiaugti mėsa ir ryžiais, žinoma, su kava ir romu.
Parengta pagal:
https://matadornetwork.com/trips/5-best-countries-world-vegetarians/7/
https://matadornetwork.com/life/five-worst-countries-world-vegetarians/