Žemės drebėjimas Nepale – tragedija ir pagalba

2015-05-01, Penktadienis / Straipsniai
Nepale_drebejimas_01

7,8 stiprumo žemės drebėjimas Nepale sugriovė pastatus, sukėlė Everesto nuošliaužas ir chaosą visame regione. Didžiulis smūgis, kurio centras 80 kilometrų nuo Katmandu, sukrėtė žemę balandžio 25 dieną, prieš vidudienį vietos laiku, ir buvo jaučiamas net Naujajame Delyje. Po to sekė kiti stiprūs smūgiai visame regione, trukdydami gelbėjimo operacijoms.

Jau užfiksuota apie 6000 žemės drebėjimo aukų ir šis skaičius vis auga. Ligoninės yra perpildytos ir medicinos personalas suteikia pagalbą gatvėse. Nepalo vyriausybė paprašė tarptautinės pagalbos.

Tūkstančiams žmonių reikalinga medicininė pagalba dėl lūžių, žaizdų, infekcijų bei kvėpavimo problemų, kurias sukėlė dulkės. Kaip pranešama, yra sutrikęs vandens tiekimas. Pažeidžiamiausi žmonės – vyresnio amžiaus bei vaikai. Dešimtys tūkstančių žmonių Katmandu gyvena palapinėse, nes jų namai yra sugriauti.

Daugybė nuostabių šventyklų, kultūros paveldo statinių virto griuvėsiais.

Nepale_drebejimas_02

Plačiau: http://www.abc.net.au/news/2015-04-27/nepal-earthquake-before-after-photos/6424570
http://www.nytimes.com/interactive/2015/04/25/world/asia/nepal-landmarks-before-after-earthquake.html?_r=0

Šios tragedijos Nepale vaizdai daugeliui žmonių pasaulyje iškėlė klausimą: „Kuo aš galiu padėti?“

Po įvairių stichinių nelaimių geriausias būdas aukoti pinigus per efektyviai veikiančias patikimas labdaros institucijas. Šiuo metu Nepalui pagalbą teikia šios žinomos tarptautinės labdaros organizacijos: UNICEF, Handicap International, Oxfam, Seva Fondation, Global Giving ir kitos.

http://www.pri.org/stories/2015-04-25/how-help-nepal-7-vetted-charities-doing-relief-work-following-earthquake

Žymėtas pagal

Parašykite komentarą

Į viršų