Viltinga naujiena – Gadhimai žudynės sustabdytos

2015-08-06, Ketvirtadienis / Straipsniai
gadhimai_svente

Daugybės gamtosauginių organizacijų, žiniasklaidos ir, aišku, daugybės aktyvistų pastangomis šios didžiausios pasaulyje ritualinės skerdynės pagaliau sustabdytos. Džiaugiamės ir mes prie to prisidėję ir dėkojame atliepusiems, pasirašiusiems peticiją Avaaz‘e.

Šimtmečius Gadhimai festivalis Nepale buvo įsivaizduojamas kaip šventyklos žemė, užtvindyta paskerstų gyvulių krauju “dėl tradicijos“. Šie kruvini aukojimai vyko kas penkerius metus pastaruosius 300 metų. Ir tai pagaliau sustabdyta – šimtai tūkstančių vandens buivolų, ožkų, vištų ir kitų gyvulių bus išgelbėti nuo brutalios mirties. Nepalas pasirinko atjautą ir gerumą – pažadėta, jog nuo šiol Gadhimai ritualinių skerdynių festivalis virs „gyvenimo šventimo momentu“.

„Gadhimai šventyklos atsakingi atstovai jau išreiškė oficialų sprendimą pabaigti gyvulių aukojimą. Su jūsų pagalba mes galime tikėtis, kad 2019 Gadhimai bus be kraujo praliejimo. Atėjo metas transformuoti pasenusią tradiciją“, – teigiama viešame pranešime spaudai.

Teisus, A.Šveiceris, sakęs, kad „žiaurumo šaknys nėra tokios stiprios, kaip plačiai manoma. Bet turi ateiti laikas, kai nežmoniškumas, ginamas papročių ir nesąmoningumo, pasiduos humaniškai mąstysenai. Darbuokimės, kad laikas greičiau ateitų“. Jeigu brutalios žudynės virsta „gyvenimo švente“, tai išties gimdo didžiulę viltį dėl žmonijos ateities.

citata_01

Na, o kol 2019 sulauksime atsinaujinusio ir atgimusio festivalio, galime atkreipti dėmesį į nuostabią nepalietišką tradiciją, vadinamą „Kukur Tihan“. Tai diena, skirte padėkoti šuniui už draugystę ir ištikimybę.

Plačiau:
http://www.animalsaustralia.org/features/nepal-ends-worlds-largest-animal-sacrifice-event-gadhimai.php

Žymėtas pagal ,

Parašykite komentarą

Į viršų