Vaikų vasaros stovykla Klaipėdoje: „Vaikai gali ir augina suaugusius“

2015-08-11, Antradienis / Renginiai
2015_vaiku_stovykla_01

Dažnai ieškome kito žmogaus, kuris už mus atliktų darbus ar gal netgi nugyventų mūsų gyvenimą… „Jei nenori pats, eik ir susirask žmogų, kuris sutiktų tai už tave padaryti ir susirišk su juo rankomis…“ – tai viena iš užduočių, kuri buvo duota vaikams projekto „Pažvelk Žemės akimis“ vasaros stovykloje, vykusioje 2015-08-03 – 07 dienomis Klaipėdoje.

Ši stovykla – projekto „Pažvelk Žemės akimis“ viena iš sudedamųjų dalių, kurioje dalyvavo 30 vaikų (nuo 7 iki 16 m. amžiaus) iš Kauno, Pagėgių, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus. Beje, pats projektas tęsis iki pat lapkričio mėnesio.

2015_vaiku_stovykla_00Stovyklos metu buvo ieškoma įvairiausių formų, padedančių naujai, kūrybiškai pažvelgti į gamtosaugos problemas, ieškoti jų sprendimo būdų per bendrystę, draugiškumą, dorybių vienas kitame puoselėjimą. Čia patys vaikai buvo ieškotojai per animacinių filmų, flašmobo kūrimą, per žaidimus pajūryje, per užduočių atlikimą.

Kartais stovyklautojų rytai prasidėdavo rytine mankšta, kurios metu ne tik buvo išjudinamas fizinis kūnas, bet ir formuojami sąmoningo kvėpavimo pradmenys. Vakarais, po dienos veiklų, vaikai dar turėjo jėgų ir noro vakaroti prie kino ekrano ar tiesiog virtuvėlėje bendraminčių būryje.

Kaip ir planuota, didžiausias dėmesys šioje stovykloje buvo skiriamas animacinių filmų (kuriuos bus galima išvysti rugsėjo mėnesį) kūrimui ekologijos bei gamtosaugos temomis. Vaikus sudomino dar nepažintas, nors ir gana ilgas bei sudėtingas animacinių filmų kūrimo procesas, kuriame nuo pradžios iki pabaigos dalyvavo patys, padedant vadovams.

Keli vakarai, praleisti prie jūros, stovyklos dalyviams ir organizatoriams ilgai išliks atmintyje, nes jų metu vaikai ne tik pliuškenosi Baltijos jūros bangose, bet ir iš smėlio kūrė Saulės sistemą, dalyvavo akcijose „Apkabinkime Žemę“ bei „Laimingas vanduo“, kurių metu buvo švarinamas paplūdimys.

2015_vaiku_stovykla_03

„Vieną vakarą stovyklos metu paskyrėme vaikams užduotį rinkti pajūryje šiukšles. Kas nenorėjo pats to daryti, turėjo galimybę susirasti kitą žmogų, kuris sutiktų tai daryti už jį. Iš trisdešimties įvairaus amžiaus vaikų neatsirado nei vieno, kuris būtų ieškojęs kito, jie tiesiog pasiėmė maišus ir pažiro kopose… Po akcijos iš kopų išlindusi su keliais pririnktais maišais šiukšlių viena mergina pasakė: „Pagaliau supratau, kad neverta šiukšlinti…“ Dažnai nesusimąstome apie tai, o kartais reikia tiek nedaug, kad sąmoningumas pabustų“ –įspūdžiais apie stovyklą dalinasi projekto „Pažvelk Žemės akimis“ vadovė Dalia Skvireckienė.

Viena iš stovyklos savanorių papasakojo nutikimą, įvykusį tą patį vakarą prie jūros, kai vaikai aktyviai švarino paplūdimį ir rinko šiukšles: „Reikėjo matyti tarp šiukšlių gulinčios poros veidus, kai juos apstojo 7-9 vaikų būrelis su šiukšlių maišais rankose ir ėmė vos ne iš po kojų traukti šiukšles… Jie tik dairėsi sutrikę ieškodami filmavimo kamerų…“ Pasirodo, vaikai gali ir augina suaugusius.

Įdomu būtų sužinoti, ar mūsų Žemė šypsojosi matydama jaunus žmones kuriančius, mąstančius, žvelgiančius jos akimis?.. Pasak stovyklos vadovės Dalios, kai vaikai prie jūros iš smėlio kūrė Saulės sistemą, danguje suspindo vaivorykštės dalelytė. Galbūt tada Žemė ir dėkodama šypsojosi už tai, kad saugome gamtą kartu?

Vaiku_stovykla_13

Parašykite komentarą

Į viršų