Tegul visi pasaulio vaikai auga saugūs, sveiki ir laimingi

2014-05-21, Trečiadienis / Straipsniai
Vaiku_diena_00

AKCIJA „ĮKVĖPKIME VIENAS KITĄ GYVENTI“

Sužaliavę medžiai ir be perstojo čiauškantys paukščiai primena, jog netrukus vasara. O ji ir Lietuvoje, ir kitose pasaulio šalyse prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena.

1949 metais Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Dar viena vaikams skirta diena – Pasaulinė vaikų diena, inicijuota Jungtinių Tautų ir minima lapkričio 20 dieną.

Netgi 77 pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvą, švenčiama Vaikų gynimo diena. Pavyzdžiui, Meksikoje Tarptautinė vaikų gynimo diena pradėta švęsti jau 1925 metais ir švenčiama balandžio 30 d. Mokyklose šventinę programą organizuoja mokytojai, o kai kuriose mokyklose pamokų apskritai nevyksta: vaikai žaidžia  žaidimus, klausosi muzikos, žiūri spektaklius.

Indijoje Vaikų diena švenčiama pirmojo ministro, kuris indų vaikų vadinamas tiesiog „dėde“, gimimo dieną – lapkričio 14 d. Jo nuomone, vaikams – šviesiai Indijos ateičiai  – būtina suteikti meilę bei rūpestį. Indijos mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir festivaliai, skirti vaikams.

Įdomu, jog Japonijoje Vaikų diena švenčiama du kartus per metus: kovo 3 dieną –mergaitėms skirta diena, o gegužės 5 – berniukams. Kovo 3 vyksta lėlių festivalis, namai puošiami tradicinėmis lėlėmis bei gėlių žiedais, o gegužės 5 dieną žaidžiami berniukams skirti žaidimai, demonstruojamos samurajų lėlės ir valgomas tradicinis japonų valgis  – čimaki.

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Lietuvoje vyksta gausybė akcijų, eitynių, varžybų, koncertų, flašmob‘ų, skirtų vaikams ir jų tėveliams.

Kviečiame visus išreikšti savo rūpestį bei dėmesį  tiems vaikams, kuriems jo labiausiai reikia: sergantiems ir besigydantiems ligoninėse. Gegužės 30 d., 11 val., Klaipėdos vaikų ligoninėje ir birželio 1 d., 12 val., Vilniaus Antakalnio vaikų ligoninėje piešiniais ant grindinio, balionais su palinkėjimais mažiesiems ligoniukams kursime sveikatos šalį taip pasakydami, kad mums ne tas pats, kaip jie jaučiasi. Mintimis apkabinsime vienas kitą, Vilniaus, Klaipėdos ir kitose vaikų ligoninėse besigydančius vaikus, savo miestą, Lietuvą, Žemę, kartu palinkėsime: „Tegul visi vaikai būna sveiki ir laimingi“. Juk „jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausiai, žinoma, vaikams“ (J.Marcinkevičius).

Vaiku_diena_01 Silhouette, group of happy children playing on meadow, sunset, s Vaiku_diena_02

RENGINIO „ĮKVĖPKIME VIENAS KITĄ GYVENTI“ RĖMĖJAI:

soham_logo       svenciu_miestas_logo      logo grock      klaipedos_vaisnavu_kulturos_centras_logo

Parašykite komentarą

Į viršų