Tarptautinis projektas „Happy water“

2018-05-28, Pirmadienis / Renginiai, Straipsniai
Laimingas Vanduo - HAPPY WATER

Pasaulio vandenynuose šiukšlių sankaupos pasiekė kritinę ribą, o klimato kaitos poveikis tampa vis grėsmingesnis. Todėl aktyvus visuomenės dalyvavimas yra būtina gamtos išsaugojimo sąlyga ir NVO vaidmuo tampa labai svarbus.

2017-2018 metais asociacija „Gyvoji planeta“, bendradarbiaudama su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, įgyvendina NVO bendradarbiavimo projektą „Happy Water„. Šiame projekte dalyvauja trys šalys: „Gyvoji planeta“ (Lietuva), „Homo Ecos“ (Latvija) ir Islandijos gamtos apsaugos asociacija (Islandija). Projektas skatina pilietinės visuomenės plėtrą ir dalyvavimą sprendžiant vietos ir pasaulio aplinkosaugos problemas.

Projekto veiklos:

Happy Water project 2018 dalyviai• Lapkričio 13 d. Lietuvoje lankėsi aplinkosaugininkas, aktyvus visuomenės veikėjas ir rašytojas Andri Snaer Magnason iš Islandijos. Mokinių auditorijai jis skaitė paskaitą „Laikas ir ledas“ apie jo šalies tirpstančių ledynų problemą, parodydamas ją per kartų chronologiją ir sąveiką su gamta.

 Mes taip pat aptarėme kai kuriuos mūsų organizacijų aspektus.

• Gruodžio 5-6 d. mes aplankėme Latviją ir dalinomės ekologinių projektų įgyvendinimo patirtimi su partneriais iš „Homo Ecos“ organizacijos. Taip pat domėjomės kaimyninės šalies vandens ir dirvožemio valymo (fitoremediacijos) praktika.

• „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“ – nacionalinis projektas Lietuvos ugdymo įstaigoms yra viena iš „Happy Water“ projekto veiklų, kurią parėmė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos neformalaus ugdymo centras.

Projektas skatina pilietinės visuomenės plėtrą: vaikų ekologinį supratimą, socialinę atsakomybę už aplinką, kurioje jie gyvena, ir dalyvavimą savanoriškoje veikloje. Projektas sujungia ekologinę, socialinę, kultūrinę, tiriamąją ir kūrybinę veiklas.

• 2018 m. birželio 4-5 d. Vilniuje vyks projekto dalyvių iš trijų šalių baigiamoji konferencija.

Apibendrinsime  pilietinės visuomenės įtraukimo, ekologinių projektų bei tarptautinio bendrdarbiavimo patirtį, diskutuosime apie tolesnį bendradarbiavimą tarp organizacijų ir šalių.

 

Happy Water project sponsors

Daugiau apie šį bei kitus projektus: http://laimingasvanduo.lt/.

Žymėtas pagal ,

Parašykite komentarą

Į viršų