Taikos meditacijos pasaulyje

2018-11-14, Trečiadienis / Straipsniai
Taikos meditacijos pasaulyje

Jau nieko nebestebina, kad masinėms meditacijoms susirenka  tūkstančiai žmonių, kad medituoja mokytojai, gydytojai ir net policininkai.

Milijonai vaikų susirinko medituoti už taiką  2013, 2015, 2016-aisiais Tailande (spaudoje teigiama, kad tai kasmetinis pavasario renginys). Tokie dalykai nenutinka kasdien, pasiruošimas jiems yra ilgalaikis, kaip ir poveikis žmonijai.

5–13 metų Australijos vaikai už taiką medituoja kasdien specialiose klasėse, prižiūrimi mokytojų ar jogos meistrų.  https://children.meditation.org.au/ apie tai kalbama kaip apie įprastą, kasdienį dalyką, iškeliant šūkį: ,,Meditacija vaikui, esančiam kiekviename iš mūsų“.

Jau vyksta ir  masinės policininkų meditacijos, nes tik taiki sąmonė gali padėti gelbėti kitus žmones. Daug dėmesio sulaukė policininkų meditacija, tai pat ir mokymai, prieš Rio 2016 olimpines žaidynes – masinį, taikų renginį, kurio metu stengiamasi nutraukti bet kokius karinius veiksmus.

Medikai taip pat labai intensyviai registruojasi į meditacijos kursus, tai daryti jie skatina ir savo pacientus. Medituojančių amerikiečių skaičius išaugo iki 6,3 milijono, tokie skaičiai stebina mokslininkus. Plačiau apie šį tyrimą galima rasti žurnalo Archives of Internal Medicine  gegužės mėnesio 9 numeryje (2011 m.). Gydytojas Robertas Puffas taip pat dalijasi ilgametės meditacijos rezultatais: per 25-erius metus jis susirgo tik kartą, kai buvo apsinuodijęs maistu. Chirurgai netgi naudoja meditacijų, jogos užsiėmimų audio įrašus, kad operacijos praeitų sėkmingai.

Labai džiugu, jog ir Lietuvoje Pasaulinė taikos diena pažymima ir šokiu – taikiu, džiugiu veiksmu, ir taikiu postulatu: Tebūnie Taika visoje Žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyje

Šaltiniai:

http://thespiritscience.net/2016/03/15/what-happens-when-one-million-children-meditate-for-world-peace/

https://children.meditation.org.au/

https://tmhome.com/news-events/rio-brazil-police-tm-meditation-olympics/

https://children.meditation.org.au/

https://www.psychologytoday.com/us/blog/meditation-modern-life/201208/more-doctors-are-prescribing-meditation

https://www.wellandgood.com/good-advice/wgc-doctors-meditation-mindfulness-drew-ramsey-mark-gelula/

https://itunes.apple.com/us/album/guided-meditations-to-promote-successful-surgery/418429575

https://www.yogajournal.com/practice-section/heart-healing

Žymėtas pagal

Parašykite komentarą

Į viršų