Taikos diena paminėta per baltą šokį lietuje

2017-09-26, Antradienis / Renginiai
2017.09.21 TAIKOS ŠOKIS ŽEMEI Vilnius

Darganotą Taikos dieną vėliavomis ir šokio muzikos garsais praskaidrino „Gyvosios Planetos“ iniciatyva – taikos šokis Žemei ir meditacija už taiką, kurioje rugsėjo 21 d. 12 val. dalyvavo net 68 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Taikos dieną paminėjo ir už taiką meditavo daugiau kaip šešių šimtų įvairių pasaulio miestų gyventojai. Kad lietuviai tikrai yra ne mažiau aktyvūs už juos, kad nėra abejingi Žemei ir nori gyventi taikoje, įrodė rekordinis renginyje užsiregistravusių mokyklų, darželių, gimnazijų, progimnazijų skaičius. Vaikų ir jaunimo ugdytojų atliepimas ir tokių iniciatyvų skleidimas džiugina ir teikia viltį, kad taika Žemėje bus.

Pirmieji šios šventės minėjimai pasaulyje įvyko jau 1982 metais. Iš pradžių Tarptautinė taikos diena buvo minima kiekvieno rugsėjo trečią antradienį – JT Generalinės Asamblėjos susirinkimo pradžios atidarymo dieną, tačiau 2001 metais buvo nustatyta pastovi šios šventes minėjimo data – rugsėjo 21 diena.

Tarptautinės taikos dienos įkūrimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į būtinybę gerbti taiką ir jos laikytis bei taikių derybų principo pripažinimas ir jo laikymasis. Rugsėjo 21 d. – pasaulio paliaubų ir smurto atsisakymo diena – siekia paskatinti visas šalis susilaikyti nuo bet kokių priešiškumo aktų.

Tarptautinės organizacijos už taiką „Unify“ iniciatyva kasmetinė Taikos diena švenčiama vis labiau akcentuojant visos žmonijos bendrystę, skatinama ieškoti dalykų ir veiklos formų, kurie mus vienija, o ne skiria, primenama tądien pamąstyti, pamedituoti kartu apie tai, kokia žmonija taptų, jei būtų susivienijusi taikoje ir pagarboje vienas kitam bei gyvybei, žmonijai, Žemei…

2017.09.21 TAIKOS ŠOKIS Vilnius, Rotušės aikštė

Asociacija „Gyvoji planeta“ šiemet pakvietė Lietuvą švęsti Tarptautinę taikos dieną per bendrą Taikos šokį Žemei bei meditaciją už taiką. Tądien visame pasaulyje vyko renginiai, skirti taikai, kuriuos inicijavo ir registravo tarptautiniai taikos judėjimai – „Unify“ (http://peace.unify.org/), „Global peace alliance“ (http://peacealways.org/). Šokio idėja buvo žinia, kuri nuvilnijo per visą pasaulį: „Tebūnie Žemėje taika, dora, sąmoningumas!“

Vilniaus rotušės aikštėje 12 val. Taikos šokį lietuje entuziastingai sušoko Grigiškių gimnazijos, Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos mokiniai, vaiku ir jaunimo klubas „Lakštingala“, International Meridian School šokių kolektyvas ir, žinoma, šio šokio kūrėjai – Vilniaus kolegijos studentai, vadovaujami Rasos Prokurotienės. Tuo pačiu laiku įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose – Alytuje, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Raseiniuose, Tauragėje, Šiauliuose, Kaune, Rokiškyje, Skuode, Plungėje ir kituose – taip pat buvo šokama už Taiką Žemėje.

2017.09.21 TAIKOS ŠOKIS Vilnius 6

Vertingiausi yra tie renginių atspindžiai, kurie įgyja didesnę prasmę ir gyvena kituose apie tai pasidalijus. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytoja po renginio mokykloje atsiuntė „Gyvajai Planetai“ tokį atsiliepimą: „…vaikai tyloje klausėsi meditacinės muzikos garsų, maldos žodžiais nuoširdžiai prašė palaiminimo žemei, vandeniui, ugniai ir orui, visoms gyvoms būtybėms ir žmogui. Iš visos širdies patys linkėjo laimės sau, savo šeimai, savo mokyklai, mokytojams ir kitiems mokykloje dirbantiems darbuotojams, gimtajam kraštui, visiems geros valios žmonėms. Gerumo spindulius siuntė viso pasaulio vaikams. Visi meditacijos dalyviai prašė Viešpaties apgaubti visą mūsų Žemę savo nuostabia laiminančia amžinosios dvasios pasaulio šviesa. Renginį užbaigė šokdami Taikos šokį Žemei. Gera buvo jausti mažų vaikų norą ir pastangas tapti svarbiais prisiimant  atsakomybę už mūsų planetą.“

2017.09.21 TAIKOS ŠOKIS Vilnius - vaikai

„Gyvoji Planeta“ kartu su visais bendražygiais kviečia tęsti nuolat būti kartu bendrumo, taikos dvasioje savo šeimose, darbuose, kasdienoje ir juolab aktyviai dalyvauti tokiuose renginiuose dėl Lietuvos ir visos žmonijos gerovės ir širdingai dėkoja visiems uoliems jauniesiems dalyviams, šokėjams ir visiems bendraminčiams!

2017.09.21 TAIKOS ŠOKIS Vilnius

One Response to “Taikos diena paminėta per baltą šokį lietuje”

  1. Danguolė sako : Atsakyti

    Nuostabu!!! Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių atsiranda, kurie savimi neša taikos žinią. Ačiū Jums!!!

Parašykite komentarą

Į viršų