Projektas SODINAM – naujausia socialinė iniciatyva

2016-03-23, Trečiadienis / Renginiai
Projektas_SODINAM_Gyvoji_Planeta

SODINAM! Kas tai yra?

SODINAM – naujausia „Gyvosios Planetos“ socialinė iniciatyva, kuria siekiame atkreipti žmonių dėmesį į miškų, augalų svarbą šių dienų ekosistemoje ir prisidėti prie jų išsaugojimo, įveisimo bei atkūrimo.

Į šią akciją jungiamės kaip iniciatyvūs, idėją palaikantys asmenys, šeimos, vietinės bendruomenės, ugdymo įstaigos… Kviečiame ir raginame visus kitus socialinius judėjimus bei panašias iniciatyvas kartu sodinti miškus, parkus, kurti ir puoselėti mūsų aplinką.

Apie sodinimo talkas, miškų, parkų  valymą, kuriuose galime dalyvauti kaip savanoriai, visuomenė žino dar labai mažai, todėl mūsų pagrindinis tikslas yra prisidėti prie to, kad miškai, parkai, visa augmenija, jų išteklių apsauga, atkūrimas būtų mūsų visų reikalas, kad į tai būtų įtraukiama kuo didesnė visuomenės dalis.

Akcijos „SODINAM“ tikslai:

- kasmet kartu su kitais bendraminčiais pasodinti naujų medelių visoje Lietuvoje, padėti urėdijoms, parkams, privačių miškų bei žemių savininkams organizuoti medžių sodinimo talkas;

- padėti regioniniams ir nacionaliniams Lietuvos parkams organizuoti ir  tvarkyti apleistas parkų ir miškų teritorijas;

- prisidėti prie miškų bei parkų atsodinimo, auginimo, mažinant oro ir aplinkos taršą;

- skatinti žmonių bei Lietuvos bendruomenių pilietinį, socialinį aktyvumą, sąmoningumą, bendruomeniškumą kartu sodinant medžius bei kitus augalus;

- ypatingą dėmesį skirti vaikų bei jaunimo sąmoningumo bei įgūdžių, susijusių su gamtosauga, formavimui bei jų puoselėjimui.

Vizija

Kiekvienas kasmet pasodina po medį Žemei.

Kaip įsijungti į šį projektą?

Pirmasis žingsnis – SURINKIME  informaciją apie vykdomas, planuojamas sodinimo talkas į vieną vietą.

Organizuojate ar planuojate dalyvauti konkrečioje sodinimo talkoje? Parašykite mums apie tai į el.paštą: [email protected]  – kada , kur numatoma talka, nurodykite kontaktinį asmenį (vardas, pavardė, e-paštas, tel.nr.), į kurį būtų galima kreiptis norint prisijungti prie Jūsų arba kartu suorganizuoti medelių sodinimą.

Antrasis žingsnis – PASODINKIME

Mūsų svetainėje (sodinam.apkabinkimezeme.lt) esančiame žemėlapyje bus nuolat keliama informacija apie vykdomus sodinimus. Jei norite padėti sodinant miškus, parkus, prisidėti prie jų priežiūros, bet dar nežinote kur, sekite mūsų svetainę ir būtinai dalykitės, jei patys organizuosite ar planuojate talką. Atradę žemėlapyje jums tinkamą talkos vietą, skambinkite ar rašykite nurodytam kontaktiniam asmeniui dėl prisijungimo prie organizuojamos talkos ir kartu derinkitės dėl konkrečių veiksmų. Tesužaliuos dovana Žemei.

Trečiasis žingsnis – PASIDALYKIME

Atsiųskite mums į elektroninį paštą [email protected] užfiksuotas akimirkas – nuotraukas (iki 5 vnt.) ar video; pasidalijimus, gal net interviu apie tai, ką darot.

Būtinai parašykite, kiek žmonių dalyvavo projekte, kiek medžių arba koks plotas buvo apsodintas, kokių rūšių medžiais ir pan.

Mums rūpi, kur ir kaip mes gyvename, kaip gyvens mūsų vaikai. Pasirūpinkime mūsų Žemės žaliuoju stogu, susivienydami geriems darbams.

P.S. Beje, pirmieji mūsų bičiuliai, kuriems labai reikia Jūsų rankų, jau skelbiami mūsų žemėlapyje.

Iki pasimatymų miškuose ir parkuose :)

„Apkabinkime Žemę“ komanda „Gyvojoje planetoje“

 

Kontaktinis asmuo:

Dalia Skvireckienė
tel. +370 601 19357
e-paštas: [email protected]

Apie  Žemei skirtus projektus galite sužinoti  www.apkabinkimezeme.lt.

Projektas_SODINAM_02
Projektas_SODINAM_01

Projekto SODINAM 2016 m. atspindžiai: Plačiau

Parašykite komentarą

Į viršų