Motinai Žemei atliepia milijonai žmonių. Ir ne tik per Žemės dieną

2014-02-17, Pirmadienis / Renginiai, Straipsniai
1_earth-day

Jau daugiau negu 40 metų kasmet pasaulyje balandžio 22-ąją minima Motinos Žemės diena. Ta proga vyksta įvairios akcijos, kviečiančios susijungti masiniam veiksmui dėl sveikesnės Žemės planetos. Tarptautinės organizacijos UNIFY bei EARTH DAY, kaip ir Planetos piliečių sąjunga, kviečia vienytis sąmoningiems pokyčiams Žemėje.

Žemės dieną UNIFY ragina gyventi ir mylėti taikiai, harmoningai. UNIFY klausia: „Kas nutiktų jeigu milijonai susivienytų realiems darbams? Kas nutiktų, jeigu mes įsivaizduotume žmoniją kaip mylinčią ir harmoningą?“ UNIFY organizacija kviečia sodinti sėklas ir vėliau jas laistyti… ant vandens stiklinės užrašius palinkėjimą „Kartu mes esame galinga sinchroniškai veikianti gamtos jėga. Kartu veikiant mūsų vieningas ketinimas sužaliuos kaip naujas gyvenimo būdas,“ – teigiama UNIFY organizacijos internetiniame puslapyje.

Kaip ir kiekvienais metais, tarptautinė organizacija EARTH DAY kviečia dalyvauti medžių sodinimo akcijoje. „Kiekvienais metais, balandžio 22 d., daugiau negu milijonas žmonių 190 pasaulio šalyse dalyvauja Žemės dienos akcijoje. Nuo San Francisco iki San Džuano, nuo Maskvos iki Marakešo, nuo Pekino iki Briuselio žmonės sodina medžius, tvarko aplinką ir kitaip rūpinasi mūsų visų planeta – taip vyksta vadinamoji GREEN CITIES akcija“ – rašo www.earthday.org. „Dauguma žmonių gyvena miestuose. Būtina reaguoti į pasikeitusį oro užterštumą, klimato pasikeitimą. Todėl Žemės dieną 2014 kviečiame surasti kokią nors ypatingą vietą mieste ir pasodinti bent po vieną sėklą. Kolektyviniai milijonų žmonių darbai turi didžiulę jėgą,“ – teigiama EARTH DAY organizacijos internetiniame puslapyje.

Pasaulyje tarptautinę Motinos Žemės dieną pradėta minėti 1970 metais. Atliepdama į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuva Žemės globėja tapo 1992 m. Dabar kasmet daugiau negu 190 pasaulio šalyse žmonės raginami vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais. Ir tai daryti ne tik vieną dieną – Žemės dieną – bet ir kiekvieną dieną.

Planetos piliečių sąjunga kvietė Lietuvos ugdymo įstaigas papasakoti, kaip jos švenčia Žemės dieną. Džiugu, jog 60 Lietuvos mokyklų, darželių atliepė ir pasidalino nuotraukomis, pasakojimais apie tai, kaip jie mini Žemės dieną. Pasirodo, Lietuvos mokiniai, darželių auklėtiniai tą dieną ne tik sodina gėles, tvarko aplinką, gamina inkilėlius, kuria spektaklius, Žemei dainuoja dainas bei deklamuoja eilėraščius, bet ir apkabina ją mylinčiomis širdimis (ugdymo įstaigų atsiųstus pasidalijimus galite rasti internetinėje svetainejė www.apkabinkimezeme.lt)!

Tikimės, jog vis daugiau žmonių visame pasaulyje jungsis prie minėtų akcijų, vienysis bei išreikš rūpestį Žeme. O pasėtos sėklos išdygs ir pražys nuostabiais žiedais, kuriais grožėtis galėsime mes patys, mūsų vaikai, anūkai. Tebūnie tai ilgaamžis mūsų palikimas jiems.

1_earth-day-7   1_earth-day8   1_World_earth_day_2013

Žymėtas pagal ,

Parašykite komentarą

Į viršų