Meditacijos jėga

2016-04-27, Trečiadienis / Straipsniai
Meditacijos jėga

Meditacija yra žinoma ir praktikuojama nuo seniausių laikų. Ji yra praktikuojama įvairiose dvasinėse tradicijose – budizme, induizme, krikščionybėje,  judaizme. Kiekviena iš jų savaip šviesi, pakylėjanti.

Globalios visuotinės meditacijos išsiplėtė pasauliui stovint ant neramumų, karo slenksčio, siekiant skleisti taiką, harmoniją. Tam veikia pasaulinės organizacijos, tokios kaip UnifyGlobal love projectGlobal Meditation ScopeBeThePeace, Earthdance, Gaiafield project, Culture of Piece Iniciative ir dar nemažai kitų. Dauguma iš jų medituoja už taiką nuolat, dalis organizuoja pasaulines meditacijas kartą per metus, prie jų galima prisijungti tiek registruojantis, tiek palaikant nuo savos šalies organizacijos.  Šiuo metu Žemėje jų vyksta tikrai nemažai, tai daroma ir Lietuvoje – Pasaulinė sekmadienio meditacija vyksta kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį 12 val.

Gilesnes meditacijos tradicijas turinčiuose kraštuose, ypač Indijoje, meditacija yra jogos dalis, kad dvasios jėga būtų panaudojama taikiai, bet tikslingai. Čia netgi policininkai lanko specialius meditacijos kursus, kur mokosi valdyti savo emocijas ir kūną. Taip jie harmoningiau dirba palaikydami tvarką, bendraudami su nusikaltėliais ir patys neišsibalansuoja. Ši tradicija plečiasi ir Vakaruose, kur meditacijų jau mokomi ir policininkai Anglijoje, JAV, Kanadoje. Minėtose šalyje skleidžiamas suvokimas apie policininko ne kaip policijos pareigūno, bet kaip taikos pareigūno (taikos kario) įvaizdį.

Galbūt ne visiems iš karto pavyko perimti šį meditacijos modelį, tačiau viena iš pareigūnių  teigia, kad ji giliau ėmė domėtis budizmu, lankėsi pas dvasinius mokytojus ir jų įkvėpta sukūrė šią maldą:

Breathing in, I know that mindfulness is the path to peace.
Breathing out, I know that peace is the path to mindfulness.
Breathing in, I know that peace is the path to justice.
Breathing out, I know that justice is the path to peace.
Breathing in, I know my duty is to provide safety and protection to all beings.
Breathing out, I am humbled and honored by my duty as a peace officer.
Breathing in, I choose mindfulness as my armor and compassion as my weapon.
Breathing out, I aspire to bring love and understanding to all I serve…

Siekiant rasti ryšį įvairių kultūrų žmonėms, padėti jiems rasti vidinę ramybę ir išmokti medituoti, buvo sukurta ne pelno siekianti organizacija ,,Meditate to Regenerate“. Čia kompleksinė meditacijos, muzikos ir šokio programa atskirais turais pristatoma JAV, Turkijoje, Mongolijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Atskiras dėmesys skiriamas meditacijos technikos perteikimui tam skirtuose užsiėmimuose.

Atskirą dėmesį meditacijai skiria ir mokslininkai (pirmiausia indų), susidomėję tiriamąja meditacija (angl. researching meditation). Straipsniuose analizuojama meditacijos istorija, analizuojamas jos mechanizmas, tiriamas poveikis ir tarpkultūriniai meditacijos aspektai.

Tai nėra lengvai apčiuopiama, įvardijama sritis, tačiau išties yra vilčių, kad vis daugiau žmonių atras meditaciją – kaip taikų būdą atkurti harmoniją savyje ir pasaulyje.

Šaltiniai:

http://www.theguardian.com/cities/2014/nov/07/india-police-yoga-meditation-police-crime-figures

http://meditatetoregenerate.org/projects

www.researchingmeditation.org.

http://www.globalmeditationscope.com/#home-section

http://women.unify.org/

http://bethepeace.com/

http://www.earthdance.org/

http://gaiafield.net/

http://pathwaystopeace.org/culture-of-peace-initiative/

http://www.spiritvoyage.com/blog/index.php/from-police-officer-to-peace-officer-meditation-and-cops/

http://mysteriousuniverse.org/2016/04/canadian-police-meditate-to-become-good-karma-cops/

Parašykite komentarą

Į viršų