Lietuvoje ir užsienyje nuvilnijo bendras šokis Žemei

2017-03-25, Šeštadienis / Renginiai, Straipsniai
Šokis Žemei - Jurbarko Smalininkų mokykla

Šią savaitę 23 000 Lietuvos, Gruzijos, Kroatijos, Islandijos vaikų ir jaunuolių pradėjo neįprasta veikla – šokiu. Kovo 20 visame pasaulyje minima Žemės diena, todėl šį pirmadienį moksleiviai ir studentai drauge šoko Žemei. Šios akcijos iniciatoriai – asociacija „Gyvoji planeta”, projektas „Apkabinkime Žemę“.

Asociacija „Gyvoji planeta“ nuo 2012 metų vykdo įvairius aplinkosaugos projektus, akcijas: „Apkabinkime Žemę“, „Laimingas vanduo“, Sekmadienio meditaciją, Labdaros projektą, „Sodinam“, Keliaujantį šeimų festivalį ir kitus. Vienas iš svarbiausių tikslų -  atkreipti dėmesį į ekologines problemas, taikos išsaugojimą Žemėje.

Pasak asociacijos „Gyvoji planeta“ įkūrėjos Nijolės Gabijos Wolmer, yra labai svarbu vienytis ir veikti kartu, siekiant šviesaus žmonijos ir Žemės pokyčio. „Šokis Žemei“ – vienas iš būdų susivienyti bei išreikšti dėkingumą Žemei. Šiais metais dauguma šios iniciatyvos dalyvių – vaikai ir jaunuoliai.

„Žvelgdami į ekologinę dabartinę planetos situaciją ir iš jos kylančias gilėjančias problemas, didėjančią grėsmę žmonių visuomenei bei gamtai, argi mes galime jų sprendimus atidėti ateinančiai kartai? Argi mūsų vaikai sugebės išspręsti šias problemas ir laiku sustabdyti iškilusias grėsmes, jei mes to nepadarysime?“ – N. G. Wolmer skatina nedelsti ir aktyviai veikti jau dabar.

„Šokis Žemei“ pirmą kartą šoktas 2016 metais, socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ renginio metu. Šokio autorė – choreografė Aušra Saulevičiūtė. „Mes supratome, kad ši pasirinkta meno forma puikiai suprantama įvairių tautų žmonėms, kad tai puikus būdas atkreipti dėmesį į gamtosaugos problemas. Todėl nusprendėme išplėtoti šokio idėją ir šiais metais pasiūlėme ją Lietuvos bei užsienio ugdymo įstaigoms. Žinia nuvilnijo labai greitai ir galop iniciatyvoje dalyvavo 430 švietimo ir kitų įstaigų, šoko moksleiviai nuo 1 iki 12 klasės“ – pasakoja projekto „Apkabinkime Žemę“ koordinatorė Dalia Skvireckienė.

Kauno, Šiaulių, Alytaus, Palangos miestų moksleiviai šokį atliko miesto aikštėse, o kitų miestų bei miestelių mokiniai bei studentai – ugdymo įstaigose. Užsienio šalyse – Kroatijoje, Islandijoje ir Gruzijoje – šokę moksleiviai savo šokiu pasidalino internetu. Jų filmuota medžiaga įkelta „Apkabinkime Žemę“ internetinėje svetainėje www.apkabinkimezeme.lt bei jos Facebook’o paskyroje.

Džiugu, jog prie iniciatyvos „Šokis Žemei“ prisijungė ir studentai. Vilniaus kolegijos lektorė Rasa Prokurotienė pasakojo, jog dalyvavimas šioje akcijoje – tai nuostabi patirtis būsimiems choreografams. „Siekiame, kad būsimieji šokių mokytojai suprastų savo atsakomybę ir stengiamės, kad Vilniaus kolegijos studentai į mokyklas atneštų supratimą, kad mokykla yra ne tik pastatas, bet visa planeta“ – apie motyvus, paskatinusius dalyvauti akcijoje „Šokis Žemei“, kalbėjo R.Prokurotienė.

Pasak iniciatyvos organizatorių, kitais metais planuojama dar labiau išplėsti akciją, kviečiant prisijungti įvairaus amžiaus žmones Lietuvoje ir visame pasaulyje.

„Jei vieną dieną žmonės apkabintų Žemę – ar kas pasikeistų? Jei apkabintume Vilnių, Lietuvą – ar kas pasikeistų? Jei įprastume susikibti rankomis – ar išnyktų karai? Mes to nežinome, bet norime išbandyti. Ar kas pasikeitė, kai 23 000 žmonių susijungė šokiui Žemei? Mes išbandėme, mums tai patiko ir kartosime tai dar,“ – sako  „Gyvosios planetos“ komanda.

Sokis-Zemei-MAZEIKIU-r-Vieksniu-gimnazijaSokis-Zemei-TAURAGE-Ausros-pagrindine-mokyklaSokis Zemei-VILNIUS-lopselis-darzelis-OzasSokis Zemei-VILNIUS-S.Staneviciaus-progimnazija
.
.
.
.
.
.SOKIS-ZEMEI-Joniskio rajono Gatauciu Marces Katiliutes mokyla

Parašykite komentarą

Į viršų