Kodėl vertinga medituoti drauge?

2015-01-01, Ketvirtadienis / Straipsniai
meditacijos_nauda_01

Jau antrus metus organizuojame bendras viešas meditacijas Vilniuje, prie Baltojo tilto, Baltijos pajūryje, kitur. Kodėl gi taip svarbu susėsti drauge tyloje ir palinkėti pasauliui taikos? Kodėl tai daroma visame pasaulyje? Tokios bendros, sinchroninės meditacijos vyksta visame pasaulyje. Didžiuosiuose pasaulio miestuose į jas susirenka tūkstančiai žmonių, keletą kartų per metus tokios meditacijos vyksta iš karto dešimtyse pasaulio miestų.

Anot „Unify“, turinčios 3 metų didelių pasaulinių meditacijų organizavimo patirtį, svarbiausios meditacijos organizuojamos aplinkui kardinalius metų taškus: birželio ir gruodžio solsticijas ir kovo bei rugsėjo lygiadienius. Šimtai žmonių tuo metu renkasi drauge viešose vietose. Daugybė žmonių prisijungia prie jų visame pasaulyje ir individualiai arba mažomis grupėmis savo namuose, soduose, parkuose. Pasitelkdama visuomeninės žiniasklaidą ir internetą „Unify“ organizuoja meditacijas visame pasaulyje, kuriose vienu metu medituoja 10.000 ir daugiau žmonių.

Kodėl tai daroma?

Visų pirma tai malonu. Meditacija tiesiogiai daro gerą įtaką sveikatai – tai buvo ne kartą įrodyta. Ji nuramina protą, padaro jį aiškų, pašalina psichologines įtampas, leidžia pailsėti nuo kasdienio bėgimo ir susilieti su savo tikrąja esatimi, kuri visada yra mumyse. Meditacija gali atverti naują perspektyvą, erdvę j naujoms įžvalgoms, atpalaiduoja ir kūną, ir sielą.

meditacijos_nauda_02

Dar svarbiau, kad bendra (sinchroninė) meditacija daro įtaką planetos kolektyvinei sąmonei. Kolektyvinės sąmonės sąvoką pirmasis paminėjo moderniosios psichologijos pradininkas Karlas Jungas. Jis ją laikė labai svarbiu veiksniu ir teigė, kad žmonės suneša savo bendras patirtis į tam tikrą lauką ir taip pat iš jo jas pasiima. Taigi poveikis yra abipusis: mus nuolat veikia kolektyvinė sąmonė, bet ir mes galime į ją įnešti savo indėlį. Bendra (sinchroninė – vienu metu įvairiose pasaulio vietose vykstanti) meditacija yra būdas „susikalbėti“ įvairiausių tautybių, rasių, įsitikinimų žmonėms, ji gydo žmones ir planetą, atneša taiką ir tarpusavio supratimą.

meditacijos_nauda_03Tokios meditacijos konkretų poveikį lengviau suprasti padeda Transcendentinės meditacijos organizacijos tyrimai apie jos poveikį kriminogeninės situacijos gerėjimui įvairiose vietovėse (buvo organizuotos bendros meditacijos dideliu nusikalstamumu pasižyminčiuose rajonuose, siunčiant taikos, ramybės palinkėjimus, ir pastebėta, kad nusikalstamumo lygis ten gerokai sumažėjo). Analogiškai galima manyti, kad bendra meditacija veikia ir bendrąją pasaulinę situaciją, ramina karo židinius, ypač jei tokiose meditacijose vienu metu dalyvauja daug žmonių įvairiose pasaulio šalyse.

Kuo jūs betikėtumėte, akivaizdu, kad medituoti yra malonu, sveika ir tai kelia ir jūsų, ir aplinkui esančių žmonių vibracijas, įneša daugiau taikos ir ramybės. Taigi medituokime drauge.

Toliau supažindinsime su konkrečių tyrimų rezultatais, kaip konkrečiai meditacija veikia žmogaus kūną, sveikatą, koks yra poveikis socialinei aplinkai.

Parašykite komentarą

Į viršų