Dėkojame Lietuvai, dėkojame pasauliui!

2018-02-16, Penktadienis / Naujienos, Renginiai
Gyvoji planeta - Dekojame Lietuvai - 2018

2016 metais vykusios akcijos „Apkabinkime Žemę. Lietuva dėkoja“ metu buvo padėkota 100 pasaulio valstybių, kurios kažkada išdrįso pasakyti mūsų šaliai: „Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę ir nuo šiol tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje“.

Akcija „Apkabinkime Žemę. Lietuva dėkoja“ tęsiasi ir sveikina visus užsiregistravusius su Lietuvos gimtadieniu! 2018 metais tęsiame dėkoti toms pasaulio šalims, kurios pripažino mūsų šalies nepriklausomybę. Lietuvos švietimo įstaigos aktyviai registruojasi ir jau dabar žinoma, jog Lietuvos vaikai, paaugliai, jaunuoliai dėkos daugiau kaip 100 pasaulio valstybių! Liko visai nedaug, kad savo dėkingumu galėtume apglėbti visą pasaulį.

Būti pripažintai kitų valstybių, pasirodo, nėra savaime suprantama. Pasaulyje dar egzistuoja tokių šalių, kurių nė viena pasaulio valstybė nepripažino. Mes šį etapą jau perėjome, tad galime džiaugtis  turėdami savo suverenitetą bei linkėti, kad visos pasaulio šalys būtų nepriklausomos ir pripažintos.

Ruošdamiesi Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio šventei suvokėme, kaip svarbu išreikšti dėkingumą ne tik kitoms pasaulio šalims už atliepimą, pripažinimą, pagalbą, bet visų pirma Žemei, kurioje gimėme. Todėl mums atrodo svarbu padėkoti ne tik pasauliui, bet ir Lietuvai, parašant Jai dėkingumo laišką. Padėkoti mūsų protėviams, seneliams, tėvams, kurie padėjo pamatą tam, ką šiandien turime. Vaikų ir jaunuolių dėkingumo žodžiai – argi tai ne puiki dovana Lietuvai? Ir tik tuomet, kai bus padėkota tai Žemei, iš kurios gimė mūsų valstybė, dėkingumas bus siunčiamas daugiau kaip į 100 pasaulio valstybių. Tai tik liudija, Lietuva – dėkingų žmonių kraštas.

„Ši akcija populiari tarp švietimo įstaigų ir labai džiugu, kad jau nuo pat mažens ugdomas dėkingumas. Projekto metu šiemet yra raginama atsigręžti ne tik pasaulį, bet pirmiausia į Lietuvos istoriją, gamtą, mūsų protėvius, senelius, tėvus, į mūsų vaikus ir savyje surasti atsakymą, už ką aš esi dėkingas Lietuvai, ir tai perkelti į bendrą Dėkingumo laišką Lietuvai”. Kartais užtenka pradėti nuo mažyčio ačiū, kad jis kaip aidas nusiristų per visą mūsų planetą“,teigia projekto koordinatorė Dalia Skvireckienė.

Kviečiame prisijungti prie bendro dėkingumo laiško Lietuvai. Savo įrašus į bendrą dėkingumo laišką Lietuvai kviečiame siųsti į https://www.facebook.com/gyvojiplaneta/.

Būkime dėkingi – būsime dideli!

Daugiau apie projektą: http://apkabinkimezeme.lt/category/renginiai/apkabinkime-zeme-2018-lietuva-dekoja/

Žymėtas pagal ,

Parašykite komentarą

Į viršų