Avaaz – galingas demokratiškos žmonijos balsas

2015-08-20, Ketvirtadienis / Straipsniai
avaaz_kviecia_prisijungti

Tai organizacija šiuo metu vienija 42.000.000 narių iš 194 šalių. Per 8 jos gyvavimo metus įvyko 252.000.000 akcijų. Anot „The Guardian“, ji auga labai sparčiai ir tampa didžiausiu ir galingiausiu pasaulyje aktyvistų interneto tinklu“. Kas iš tiesų yra ši įspūdinga organizacija ir ką ji nuveikė per pastaruosius metus?

Avaaz, anot įkūrėjų, reiškiantis „balsą“, pradėjo veiklą 2007 metais su paprasta demokratine misija: organizuoti visų tautų piliečius tam, kad sumažintume atotrūkį tarp pasaulio, kuriame gyvename, ir pasaulio, kuriame daugelis žmonių norėtų gyventi.

Avaaz leidžia milijonams žmonių nepriklausomai nuo padėties, profesijos, dalyvauti sprendžiant įvairias pasaulines, regionines ir nacionalines problemas – pradedant korupcija ir skurdu ir baigiant konfliktais ir klimato kaita. Interneto organizavimo modelis leidžia tūkstančiams individualių pastangų, tegul ir smulkių, staiga virsti į galingą kolektyvinę jėgą.

Naudodamiesi šiuo internetiniu tinklu, jūs galite ne tik sužinoti apie pasaulyje organizuojamas akcijas, rašomas peticijas, kovojant su neteisybe ir sprendžiant problemas įvairiose srityse, bet ir patys prisidėti, išsakydami savo nuomonę, pasirašydami peticijas, kurios paviešinamos ir įteikiamos atitinkamų sričių valdžios atstovams.

Prioritetinės sritys šiais metais:Avaaz_logo
Kova su politine korupcija – 49.51
Ekonominė politika, nukreipta kurti bendrąją gerovę, o ne elitinės grupelės – 38.83
Katastrofinių klimato pokyčių prevencija – 38.35
Paslėptos vergijos ir prekybos žmonėmis atsekimas – 34.77
Mūsų sveikatos ir maisto apsauga, įskaitant ir nuo GMO -26.94
Nykstančių rūšių ir bioįvairovės apsauga – 25.56
Džiunglių ir vietinių genčių apsauga – 23.65

Atvirumas, viešumas, kolektyvinė nuomonė ir taikus, demokratiškas jos išsakymas yra didelė jėga ir Avaaz pasiekti laimėjimai yra išties įspūdingi mums visiems svarbiose srityse – tokie kaip genetiškai modifikuoto maisto, korupcijos, interneto apribojimo, žmogaus teisių pažeidimo, žiaurių gyvūnų žudynių stabdymas.

Jei esate neabejingi mūsų planetos ateičiai, gyvybei joje, jūs galite įsijungti į žygį dėl klimato išsaugojimo prieš Viršūnių pasitarimą lapkričio 29d. Paryžiuje ar pasirašyti prieš liūtų ar banginių medžioklę: https://www.avaaz.org/en/.

Kad pastangos nėra bevaisės, rodo įspūdingi Avaaz laimėjimai per keletą pastarųjų metų:

Avaaz_eisena

Didžiausias klimato žygis istorijoje

2014 rugsėjis

Apie 400.000 žmonių žygiavo per Manheteną, pasaulyje atliepė daugiau kaip 2000 bendruomenių. Tai buvo išraiška meilės gamtai ir išraiška vilties, kad mes galime sukurti pasaulį su 100 proc. švaria energija. Šis įvykis užėmė „New York Times“ ir „Guardian“ puslapius. JT sekretoriui buvo įteikta 2.000.000 pasirašyta peticija dėl 100 proc. švarios energijos. Ši demonstracija leido daugeliui pasaulio valstybių vadovų, susirinkusių į viršūnių pasitarimą pajusti spaudimą, ateinantį iš gatvių. Ir tai suveikė: mažiau kaip po dviejų mėnesių JAV ir Kinija pasirašė žymųjį susitarimą, apimantį naujus anglies monoksido išmetimo sumažinimą JAV ir pirmąkart Kinijos įsipareigojimą sustabdyti šių išmetimo augimą nuo 2030 metų.

Sėklų apsaugojimas nuo GMOavaaz_02

2014 rugsėjis

Avaaz pastangų dėka buvo sustabdytas Monsanto planas pastatyti didžiausią Lotynų Amerikoje genetiškai modifikuotų sėklų įmonę, kuri gamintų 60.000 tonų genetiškai modifikuotų sėklų kasmet. Tiesa, šis projektas tik įšaldytas iki 2015 metų, taigi dar reikės pastangų.

Pagaliau patvirtintintas 40 proc šiltnamio efektą keliančių dujų emisijos sumažinimasavaaz_03

Po begalinių atidėjimų EU vadovai galutinai sutiko sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją 40 proc. Įdomu, ką valstybių vadovai nutars, kai susirinks viršūnių susitikime dėl Klimato Paryžiuje šių metų rudenį?

Masajų žemių išsaugojimasavaaz_04

2014 spalis

Jau 20 metų Tanzanijos vyriausybė bando išstumti masajus iš jų žemių, kad įkurtų apartamentus turtiengiems Viduriniųjų Rytų karaliukams ir princesėms laukinių žvėrių medžioklėms. Bet po dvejų metų kovos jų žemė yra saugi. Daugiau kaip 2.3 milijono žmonių pasirašė peticiją Tanzanijos prezidentui ir gavo jo pažadą, tačiau dabar reikia gauti oficialių patvirtinimą.

Vertė tekėti už prievartautojoavaaz_05

2014 sausis

Šešiolikmetė Amina nusižudė po to, kai buvo priversta tekėti už savo prievartautojo. Pagal Maroko baudžiamosios teisės 475 straipsnį, prievartautojas turi tokią teisę vesti savo auką, norėdamas išvengti bausmės. Avaaz įteikė 1.2 milijonus parašų tiesiogiai Parlamento vadovui. Parlamentas balsavo ir atšaukė šias nuostatas, taigi kitos merginos neturės patirti tokio siaubo kaip Amina.

Interneto apokalipsės sustabdymasavaaz_06

2013 sausis

2013 metų pabaigoje Europos Komisija pasiūlė įstatymą, kuris panaikintų internetą tokį, kokį mes jį pažįstame. Buvo pradėta didelė kampanija siekiant apginti interneto nepriklausomybę, kad jis iš supergreitkelio visiems nevirstų keliu keletui išrinktųjų. Tai suveikė: įstatymo projektas buvo modifikuotas taip, kad apgintų tinklo neutralumą, principą visus tinklalapius traktuoti vienodai, ir vers įvairias šalis daryti tą pat. Šis klausimas dar bus gvildenamas, taigi reikalingas dėmesys ir piliečių reakcija.

Susidūrus su siaubu rojujeavaaz_07

2013 rugpjūtis

Kai penkiolikmetė išprievartavimo auka Maldivuose buvo nuteista išplakti už tai, kad užsiiminėjo seksu su vyru, tai pasaulinį dėmesį į tai, kas dedasi rojaus salose. Daugiau kaip 2000 žmonių pasirašė peticiją, prašydami Prezidentą įsikišti į šios mergaitės atvejį ir iš viso padaryti galą plakimo bausmėms. Avaaz paveikė aukščiausius Maldyvų vyriausybės sluoksnius ir ėmė ryžtingai darbuotis, pradėdami kampaniją, nukreiptą į turizmo industriją, atskleisdami realybę, kurią patiria Maldyvų moterys. Išb rugpjūtį aukščiausiasis Teismas panaikino šį nežmonišką plakimo bausmę.

avaaz_08Brazilai sako „ne“ korupcijai, ir „taip“ 21 amžiaus demokratijai

Brazilai sako „ne“ įsisiautėjusiai korupcijai. Pirma sėkminga kampanija buvo „Neteistumo įstatymas“, neleidžiantis politikams, teistiems už kokius nors nusklatimus, vėl gauti valstybinę tarnybą. Avaaz vaidmuo, priimant šį įstatymą, buvo lemiamas. Dabar Avaaz sukūrė didžiausią peticiją Brazilijos istorijoje – daugiau kaip 1.6 milijonais balsų, reikalaujančių, kad senatoriai pašalintų Senato Prezidentą, susikompromitavusį politiką su daugybe įtarimų korupcija. Jis dar savo poste, bet eina į pabaigą slapto balsavimo procesas, kuris leido jam užimti lemiamą vietą.

Apsaugoti Antarkties banginius nuo skerdynių

2013 liepa

Kai Islandijos magnatas pradėjo savo brutalią vasaros medžioklę paversti nykstančius Antrakties banginius šunų maistu, Avaaz pradėjo aktyvią kampaniją sustabdyti gabenti kruviną skerdieną į Japoniją. Daugiau kaip 1.1 milijono parašų paskatino Olandų politikus įpareigoti uždaryti olandų uostus. Kai krovinį buvo norima nukreipti per Vokietiją, Hamburgą, Vokietijos Aplinkos apsaugos ministerija tuoj pat atsakė į Avaaz laiškus Twitteryje ir dirbdami glaudžiai su Greenpace sukūrėme spaudimą, kad bandžginių mėsa būtų sukrauta grįžti atgal laivais į Islandiją. Vokietijos vyriausybė paprašė uosto atsisakyti ateityje priimti banginių mėsos pervežimus. 200.000 žmonių Vokietijoje pasirašė peticiją, prašančią didžiausius prekybos centrus nustoti pardavinėti produktus, susijusius su banginių žudymo kompanija. Manoma, tai padės sustabdyti banginių žudymą.

Plačiau: https://www.avaaz.org/en/highlights.php

Parašykite komentarą

Į viršų